Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Válás előtti vagyonkimentéshez...

Válás előtti vagyonkimentéshez ötletek (kp és ingatlan)?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 12:24
A kérdező szavazást indított:
Van házassági szerződésem válás esetére...
Nincs házassági szerződésem, de legközelebb kötök...
Sosem voltam nős, férjezett.
Hiszek az örök szerelemben, nem kell nekem házassági szerződés.
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagyonjogi szerződés alap már manapság.

Mondjuk sokan eleve azért házasodnak, mert nincs semmijük, egyedül nem is tudnának fenntartani egy háztartást, ilyen esetben nyilván kevésbé van értelme.

2021. júl. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére elég sokat értem el anyagilag a házasságom előtt is és az nem számít közös vagyonnak, illetve az akármikor szerzett örökség sem, így nem nagyon tudnának megkopasztani.


Egyébként ha kellene, én a testvéremre íratnék dolgokat. Benne maximálisan megbízom és voltunk már egymásnak korábban is bizalmasai anyagi dolgokban. Vagy még anyám is szóba jöhetne, ő is tudom, hogy visszaadná.

2021. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ilyen válaszokat még, légyszi!
2021. júl. 12. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan befektetési számlára pakold, amiről nem tud a házastársad. A papírokat ne othton tárold. A bíró csak azon vagyonelemekről tud, amit TI a vagyonleltárban rögzítetek. Vagyis ha a házastársad nem tud egy befektetési számládról, akkor nyert ügy. A bíróság nem néz utána a feleknek, csak azon elemekről dönt, amit beterjesztettek elé. Persze a törvény azt írja, hogy a vagyonleltárnak teljesnek kell lennie, de hát van olyan, hogy az ember elfelejt vmit....Hajrá!
2021. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4. Mondjuk itt az is lényeg, hogy annak a pénznek a létezéséről se tudjon. Ha meg van győződve, hogy van még valahol biztosan X milliód, csak titkolod, akkor utána fog menni. Persze ha teljesen fogalmatlan, akkor el lehet ezt játszani. Vagy a titkos számla mellett csinálsz egy nem titkosat is és egy arányaiban kevés pénzt arra is pakolsz, hogy ne fogjon gyanút.
2021. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hajrá! Ne hagyd, hogy leszivasson az a hülye picsa.
2021. júl. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mondtam egy szóval is, hogy férfi vagyok? :)
2021. júl. 31. 13:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, de tutira veszem, nekik vannak ilyen dilemmáik. :D
2021. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még ha te nő is vagy (akkor is szívesen segítünk) hidd el 10-ből 9-szer ezen a férfinak kell agyalni, nem a nőnek.
2021. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!