Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországi Adósság esetèn...

Magyarországi Adósság esetèn ha külföldre költözök ottani végrehajtó veszi át az ügyem?

Figyelt kérdés
2021. júl. 16. 00:39
 1/8 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
83%
Automatikusan nem, de ha a hitelező megtudja hol dolgozol kérhet Európai végrehajtó okiratot és az alapján már bebírják.
2021. júl. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Utol fognak érni. Vagy közvetlenül vagy közvetetten de megtalálnak. Fizesd ki mert csak nőni fog.
2021. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Létezik külföldi jogsegély. EU-n belül meg pláne. Tehát ne lepődj meg, ha a külföldi bankszámlád inkasszálják, vagy a fizetésed letiltják, vagy egyéb más nyalánksággal találkozol a hazai tartozásod miatt külföldön.


Nem tudom, hogy milyen tartozásod van, de például NAV-os esetén ha a tartozásod meghaladja az X. Y. eurót, akkor már keresik is meg a külföldi hatóságot a végrehajtás lefolytatása miatt. Ez igaz visszafele is. Bennünket is megkeresnek a külföldi hatóságok.

2021. júl. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kicsit hiányos a kérdés, mert nem derül ki belőle, hogy milyen szakaszban van az ügyed.

Ha megegyezés alapján részletfizetéssel rendezed az adósságot, akár külföldről is, akkor itt nincs dolga végrehajtónak, nem kell bevonni külföldi végrehajtót.

Ha “eltűnni” próbálsz, akkor a magyar végrehajtónak nincs jogosultsága külföldön utánad nyúlni, de ahogy előttem is írták, EU-n belül nem különösebben nehéz megtalálni és folytatni a végrehajtást. Ezt az adott ország helyi jogszabályai szerint egy helyi végrehajtó fogja csinálni, és ennek az extra költségeit is rád terhelik a mostani adósságodon felül.

EU-n kívüli országból sem lehetetlen a végrehajtás, kicsit több papírmunka és utánajárás, de van az az összeg, amiért megéri.

2021. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Felvettünk itthon 20 millió hitelt a hazra, azt elbontottuk helyén most nem tudom mi van, kijöttünk Svájcba, a kutya nem tudja kik vagyunk mert nevet váltottunk. K8nyalhatyák. Néha hazamegyünk röhögni.
2021. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ide jársz hazudni te nyomorék?

Nevet változtathatsz, de a születési adataid nem változnak. Nem kapsz új születési anyakönyvi kivonatot sem.

Találj ki legalább valami hihetőbb mesét.

2021. júl. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Yourpain válasza:

Tisztelt utolsó kommentelő!


De igenis kap új anyakönyvi kivonatot, mivel névváltoztatásnál a régit bekérik. Új személyazonosító okmányokat is kell készíttetni, a megfelelő hatóságoknál.

Úgyhogy előbb Maga tájékozódjon mielőtt másokat nyomoréknak nevez!

A másik pedig sokan vannak úgy, hogy a hitel fevétel után, a családi körülmények úgy alakultak, hogy vagy nem bírták már fizetni végleg a hitelt, vagy átmenetileg nem tudták így végrehajtóhoz került az ügy. Na onnantól kezdve indul a "buli"!

Nekem is van devizahitelem, havonta letiltanak a fizetésemből 120.000ft-ot, de a havi kamatozása a hitelemnek 300.000ft....akkor miről beszélünk?

Hivatalosan lopnak, hazudnak, és tönkretehetnek embereket családokat ezek a hatóságok!

Én vettem fel a hitelt? -Igen!

Fizettem és fizetem is? - igen!

Akkor hol az igazság?

2021. aug. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az igazság ott van, hogy hitelfelvételkor nem tájékoztatnak senkit a bankok, hogy A, B, C vagy D feltételek teljesülésekor pontosan mekkora összegre fog változni a havi törlesztés.

Mert akkor a hitelt felvevők nagy része átgondolná, hogy felvegye-e.

Mindenki persze akkor sem tántorodna el.

A devizahiteleket annak idején a banki profitmaximalizálás érdekében hozták létre, ezzel ellentétben a bankok úgy tálalták az ügyfeleknek, hogy OLCSÓ hitel. Ami nettó hazugság volt 140 forintos CHF és 220 forintos EUR árfolyam mellett. Mind az árfolyamkockázatot, mind az egyéb hiteldíjak (kamat stb.) változásainak hatásait mélyen elhallgatták.

Idézzük a kor klasszikusát: "NEm a békákat kérdezik meg, ha lecsapolják a mocsarat!" - Kóka János, akkori gazdasági miniszter...

2022. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!