Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Interneten árult dolgok...

Interneten árult dolgok átadása - nem otthon?

Figyelt kérdés

A férjem mindenféle műszaki cikket javít és árul a fő munkája mellett az interneten. Ezeket ugye meg kell mutatni az ügyfeleknek, hogy működnek, ezért a lakásunkban találkozik velük, amit én nagyon nem szeretek. Nem szeretem úgy vacsoráztatni a gyereket és egyáltalán otthon lenni, hogy mondjuk a gyerekszobában (mert ott s van kütyü) idegenek vannak, vagy a kertbe bejönnek a családtagjaik. Elég nyitott ember vagyok, de ez baromira zavar. Ráadásul loptak is tőlünk, több százezer forintos kárt okozott valaki, aki valószínűleg egy ilyen látogatás alkalmával látta meg vágyai tárgyait.

A férjem azzal érvel, hogy ezzel tud plusz pénzt csinálni, de én már legutóbb is kiborultam, mikor kiderült, hogy négyen is jönnek, az egyik feleséggel és kisgyerekkel, akiket nyilván nem hagytam a napon állni.

Hol és hogyan lehetne ezt megoldani úgy, hogy ne a lakásunkba jöjjenek?

(Én javasoltam a közeli művelődési házat, hogy fizessen alkalmanként 1-2 ezer forintot nekik, és mutassa meg ott a cuccot. Nyilván macerásabb, de szerintem jobb lenne.) Egyéb ötlet?



2021. júl. 19. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Kell bérelni egy helyiséget, sok más lehetőségetek nincs ezzel kapcsolatban. A helyiség bérleti díja is elszámolható költségként az adózásnál :)

Vagy még az lehet, hogy vesztek/építetek a kertbe egy ilyen 4-5 négyzetméteres faházat és ott oldja meg az üzletelést.

2021. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is a saját telken, külön épületben való üzletelést javasolnám, amennyiben ennyire megéri. Házba idegeneket nem viszünk be!
2021. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bérlés valahol


Vagy ha családi ház, akkor garázs, tároló átalakítása



Ebben az esetben még azt is bevállalná m, hogy ne bent álljon a kocsi.

Esetleg szomszéd, ismerős üres helyisége, kicsit kedvezőbb áron...

2021. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Kell bérelni egy helyiséget, sok más lehetőségetek nincs ezzel kapcsolatban. A helyiség bérleti díja is elszámolható költségként az adózásnál :)"


Nem úgy hangzik, mintha ő ezt bejelentve csinálná:D


A férjednek meg kell mondani az embernek, hogy egy ember jöhet és szépen a nappaliba megmutatja neki, így szemmel is tudja tartani + nem a gyerekszobába mennek be. Ennyire egyszerű.

2021. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket.

Nem, a nappaliba sem szeretném, ha bárki bejönne.

Múltkor a kertben pancsolt a gyerek és dinnyét ettünk, és akkor bejelentette, hogy jönnek hozzá, és a kertben várt egy pár, mert az előzők még a házban voltak. de én nem akarok jópofizni és csevereszni, és van, hogy nagyon sokáig ott vannak. Múltkor már vállaltam, hogy bunkó vagyok és este nyolckor rákérdeztem, hogy meddig tart még, mert már dolgunk lenne.

Nem akarok állandóan készenlétben lenni, mindent elpakolni, megfigyelni és a többi. Megmondtam, ha még egyszer eljön valaki ide, akkor én elhuzok itthonról.

Nem tudom, a lopásból is kiért nem tanul, majd belebetegedtem. (Egy olyan dolgot loptak el, amit régóta a szíve vágya volt és én szereztem be neki.)

Köszi, hogy kionthettem a szívemet.🙂

2021. júl. 20. 00:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Kiért = miért
2021. júl. 20. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!