Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közgazdász szeretnék lenni....

Közgazdász szeretnék lenni. Mit ajánlotok hobbinak? Mivel üssem el a szabadidőmet, ami valamilyen szinten ezzel összefügg?

Figyelt kérdés
Még csak 16 éves vagyok, de már pár éve tudom, hogy ez érdekel és többet szeretnék vele foglalkozni. Olvassak ezzel kapcsolatban könyveket, de milyet? Vagy foglalkozzak a tőzsdével és a kriptovilággal? Még annyi infó, hogy a suliban ezt tanulom.

2021. júl. 23. 08:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék többet foglalkozni ezzel, hogy a lehető legjobb legyek benne, és tökéletesítsem a tudásomat ezzel kapcsolatban.
2021. júl. 23. 09:02
 2/10 anonim ***** válasza:
Olvass könyveket! Próbáld beazonosítani a közgazdaságtannak azt a részét, amelyik a legjobban érdekel.
2021. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudsz könyvcímeket ajánlani?
2021. júl. 23. 09:31
 4/10 anonim ***** válasza:
A kozgazdasz eleg tag fogalom, mivel aakrsz foglalkozni? Tozsdetol elkezdve a tanacsadoig minden belefer ebbe
2021. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ennyire pontosan még nem tudom, de a gazdasági informatikus is szóba jöhet.
2021. júl. 23. 10:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Írod, hogy érdekel a kriptovilág, ami nagyon helyes, mert ez egy gyerekcipőben járó, de mélyre vezető iparág, és benne van a pakliban, hogy kulcsszerepet fog játszani a jövő gazdaságában. Én ha ma lennék 16 éves, biztosan fejest ugranék bele, igaz inkább a technológiai oldalán. De a közgazdasági vonzatai is legalább olyan érdekesek.

És ez alatt nem a grafikonokat, indikátorokat, meg egyéb árral és kereskedéssel kapcsolatos szarságokat értem. Abban nincs semmi "kriptó", az sima tőzsdei technikai elemzés, annak is egy primitív fajtája, ami mellesleg egy túltelített és 90%-ban bullshit terület.

Ami a kriptóban igzalmas, a technológiai részleteken és kivitelezésen felül, az az okosszerződések által lehetővé tett automatizált műveletsorok, és a decentralizált pénzügy. Ezek nagyon friss területei a közgazdaságtannak és tényleg újfajta rendszerek csírázhatnak ki belőle, nem csak kereskedelmi és pénzügyi, hanem jogi, logisztikai, biztosítási, és sok más. Angolul mennyire tudsz? A jó angoltudás a nulladik lépés. Enélkül el se lehet indulni, mert minden, amit olvasni érdemes, angol nyelvű blogokon, fórumokon és tudományos publikációkban van.

2021. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kiskorom óta németül tanulok és jelenleg egy német kéttannyelvű suliba járok, szóval az megy nagyon jól. Szabadidőmben is sok német videót nézek. Az angolt csak két éve tanulom, így azt csak nagyon alapszinten beszélem és értem. Az angollal itthon nem is szoktam foglalkozni, de a jövőben az is tervben van, de előtte a németből szeretném kihozni a maximumot.
2021. júl. 23. 11:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd meg a tanácsom, és az angolt told fel a prioritási listád tetejére, a közgazdasági autodidakta tanulmányaid és a németed tökéletesre csiszolása mellé/fölé. Az erős angol nyelvtudés olyan szinten fizetődik ki egy érdeklődő és tanulásra nyitott fiatal számára, hogy azt elképzelni se tudod.
2021. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Részemről is egy szavazat az angol nyelvre! :)

Mivel a publikációk nagy többsége ezen a nyelven jelenik, meg, illetve az üzleti világban egyre inkább ez a közös nyelv, ezért tényleg érdemes ebbe fektetni az energiát.

2021. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%
Maszturbálj sokat.
2021. júl. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!