Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik jelenleg...

Hogyan működik jelenleg munkanélküliség alatt a tanfolyam végzés lehetősége? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Kicsit hosszabban: jelenleg a passzív táppénzemet töltöm augusztus elejétől (betegség után küldtek el), szeptember utolsó hetében államvizsgázok, úgyhogy addig mindenképpen regisztrálok még munkanélkülire, mert ha már így alakult, nyugodtan akarok felkészülni a vizsgára, hogy aztán mikor tudok elhelyezkedni újra, azt nem tudom, közben elkezdtem egy tanfolyamot, ami kb. 1 év lesz (tanulási idő + szünetek + vizsga), van-e lehetőség a munkanélküliség idejére valamiféle támogatást kérni erre a tanfolyamra? Most a tartalékaimból fizetem.
2010. aug. 27. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

A munkanélküli főként olyan tanfolyamot támogat, amit ő indít.

De az afsz.hu oldalon talán találsz ezzel kapcsolatban valamit a támogatások menüpont alatt.

Rémlik valami olyasmi, hogy kérvényezheted a támogatást, de szerintem nem megkezdett tanfolyamra. Olvasd át. :)

2010. aug. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Később nem tudtam volna kezdeni, mert már így is pótlással indultam, nem folyamatosan indulnak csoportok, évfolyamok vannak, amúgy hivatalos OKJ-s szakmai tanfolyam. Átnézem, köszi, hátha valami.
2010. aug. 28. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pár éve jelentkeztem a munkaügyi központ által szervezett nyelvi tanfolyamra. Az általuk szervezett tanfolyamokkal az a gond, hogy felvesz 25 embert rá, de jelentkező kb 300 fő. Összességében véleményem szerint a munkaügyi központ, 1 db szalmát nem ér. A tanfolyam amin részt veszel, ha egyáltalán bekerülsz..nem sokat ér, mert ezek gyors talpaló magolós tanfolyamok. Lesz még egy papírod, de túl sok haszon nem feltétlen lesz belőle. Meglehet próbálni, de még egyszer mondom nagyon kevés ember kerül be. Igazából azt sem tudom, hogy mi alapján rostálnak...
2010. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs ez nem ide volt (második)
2010. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez tényleg nem ide tartozik, szóval én már elkezdtem egy tanfolyamot, maga a képzés július végén indult (közben volt egy szünet), és augusztus első napjaiban lettem munkanélküli (fene gondolta volna, aznap mentem vissza táppénzből), szeptember végén államvizsgázom, tehát onnantól lesz egy diplomám, és mellé csinálom ezt a plusz kiegészítő képzést, ami nagyon hasznos a diplomám mellé, egyik részterülete, és jövőre lesz egy másik szintén egy éves szakterületi képzés (nem igazodom én a munkaügyi szervezéshez, azt végzem el, amire szükségem van a jobb munkalehetőségek végett), hogy ilyenre járhat-e valami, de meg fogom kérdezni mindenképpen, most még a passzív táppénzemet töltöm. Nem is kell teljes térítés, mert havonta van csak tandíjfizetés nem egy összegben, adnak számlát is, nekik mindegy, milyen névre-címre töltik ki, nekem akár az is jó lenne, ha egy részére lenne valami támogatás, akár csak arra az időre, amíg munkanélküli vagyok, egyébként utálok munkanélküli lenni, de majd csak államvizsga után állok rá a munkakeresésre rendesen.
2010. aug. 28. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!