Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyedül élek és átalányt...

Egyedül élek és átalányt fizetek. 10-12 ezer szokott lenni havonta a víz és gázszámlám. Váltsak inkább havonta bediktálósra?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm ajánlotta, hogy miért nem inkább diktálom be minden hónapban és így annyit fizetek amennyit fogyasztok.

Sajnos nem nagyon értek ehhez így fiatal fejjel és nem is éltem még egyedül.

Ti mit gondoltok, mi lenne a célszerűbb?



2021. júl. 27. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mióta laksz ott?


Általában 1 évben egyszer van leolvasas, majd korrigálják az átalány is.


Nekünk adtak vissza egy rakat pénzt, de korszerűsítés miatt jelentősen csökkent a felhasználásunk


Ha nálad ilyen nem áll fenn, akkor valószínűleg az éves elszámolásnál sem lesz nagy "meglepi".


Mellesleg szemelyszerint én lusta is vagyok havonta nézegetni bármit 😁

2021. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez erősen függ attól, hogy téged megviselne-e, hogy télen 40ezer a gázszámla, nyáron meg 4. Ha igen, akkor jó neked az átalány.
2021. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha diktálod, akkor ugyan mindig azt fizeted, amit az adott hónapban fogyasztottál, a gond csak az, hogy általában ez nyárod jóval kevesebb az átlagnál, télen meg a nyárinak többszöröse - azaz télen jóval többet kell fizetned, mint nyárod.

Az átalányfizetésnél 11 hónapon keresztül fizeted az átalányt (az elözö évi összes fogyasztásból számolva), a 12. hónapban leolvassák és annyit fizetsz, amenyivel eltér az átlagtól.

Normál esetben az átalánnyal jársz jobban, mert elöre tudod kalkulálni, meg ha kellöen takarékos vagy, még kaphatsz is vissza belöle.

2021. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Igazából tökmindegy. Végül úgyis ugyanannyit fizetsz.
2021. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Nagyjából kezdem érteni.

Tehát nyáron kevesebbet fizetnék ugye, de télen meg nagyon sokat?

A fizetésemből egyébként kijövök jól pedig nem sokat keresek. A víz olyan ezer valahány szokott lenni plusz 4ezer a net és ennyi.

A TV előfizetésemet lemondtam. Két tévére + vezetékes telefonra (mamámék háza volt, ő telefonált mindig vezetékessel) fizettem 8700 valahány forintot, de mivel nem nézek tévét hisz a laptopon minden rajta van ezért lemondtam, feleslegesen nem fizetek.

Plusz ugye a kuka díj, de ez változó. 1 hónapban általában kétszer teszem ki, max háromszor.

Úgyhogy ez a víz és gáz nem visel meg anyagilag csak nem tudom, hogy maradjak az általány befizetésnél vagy a bediktálós módszert válasszam.

2021. júl. 27. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Maradj szerintem, kényelmesebb, kiszámíthatóbb.
2021. júl. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Az atalany a legjobb, amit a szolgáltatok kitaláltak. Kiszámíthato, követhető, abszolút szuper. A díjtalas xar. Én állandóan elfelejtettem.. Ráadásul télen 60 ezer forint volt a gáz, nyáron 3 ezer.
2021. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Díjtalas = diktálás.
2021. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeteket. :)

Na azért nekem az húzós lenne ha télen sokkal többet kéne fizetnem..

Mondjuk eddig is csak a szobámat és a kiskonyhát fűtöttem konvektorral. Néha a fürdőszobát amikor nagyon hideg volt. Nem tudom mennyi lenne így, de nem akarok kockáztatni, hogy aztán meg padlót fogjak amikor jönnek a téli csekkek.

2021. júl. 27. 22:58
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Az atalany azért is jó még, mert fix. Nem felejted el beiktalni, nem diktálsz rossz számot, mint én egyszer... 160 ezres csekk jött ki... Macerás sztornoztatni.
2021. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!