Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankkártyával fizessek külföld...

Bankkártyával fizessek külföldön, vagy váltsak készpénzt?

Figyelt kérdés

OTP-s mastercardom van, és azt nézem, hogy a banki átváltás ilyen:

[link]

Romániába szeretnék menni, tehát eszerint kb. 77 forintért váltja a bank a leit.

[link]

eszerint viszont kb 74 forintért váltok készpénzt.

Össze vagyok zavarodva, mert én úgy hallottam, hogy bankkártyával jobban megéri kint fizetni, de a linkek szerint nem. Vagy én nézek el valamit?



2021. júl. 28. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valutaváltás esetén van kezelési költség is, ami nincs feltüntetve. Ha nem költöd el a teljes átváltott összeget, akkor visszaváltásnál rosszabb az árfolyam, valamint szintén van kezelési költség, és ehhez hozzájön, hogy az érméket nem fogják visszaváltani.

Ezeket érdemes megfontolni.

2021. júl. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Én amikor csak tehetem kártyával fizetek kint. Nem jönnék ki olcsóbban, ha váltóban váltanám, nagyjából azért is, amit az egyes írt (átváltási költségek, fémpénzek, stb). Valamint nekem sokkal kényelmesebb is így, hogy nem kell pénzezni, odatartom a telefont/órát/kártyát, aztán már kész is vagyok.
2021. júl. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes túl sok készpénzt váltani. Én mindenhová max. 30-50 EUR-nak megfelelő helyi valutát viszek, általában felét visszahozom. Ahol csak lehet, Apple Pay vagy fizikai bankkártya.
2021. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudni, hogy milyen helyen fogsz mozogni: ha vidéki kis települések piacán szeretnél vásárolni, akkor ott nyilván nem tudsz kártyával fizetni, de nagyvárosokban mozogva, pl. szállás teljes ellátással felesleges sok készpénzt vinni.

DE!

Mindenképpen legyen Nálad készpénz is és bankkártya is, mert bárhol előfordulhat, hogy nem tudsz kártyával fizetni. Tehát valamennyi készpénzt mindenképpen vigyél (főként vésztartaléknak), de főként kártyás fizetést javaslok.

2021. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Kártyával olcsóbb!
2021. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerezz egy revolutot es azt ahsznald kulfoldon. Sokkal jobban jarsz
2021. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Külföldön már hosszú évek óta kártyával fizetek. Olcsóbb és nem kell majd visszaváltani az el nem költött pénzt.
2021. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!