Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy átlag embernek Magyarorszá...

Egy átlag embernek Magyarországon hány évre van szüksége hogy ezeket elérje?

Figyelt kérdés

Ugye mindenki úgy áll neki hogy fel akar építeni egy életet, szép ház, szép autó, gyerekek stb...

Kicsit elgondolkodtam ezeken és arra jutottam hogy sok mindenkinek ezekben egy élet munkája van, és egy tiszteletre méltó gondolkodás hogy fel építették ezt.

De mégis mennyi az annyi?

Tegyük fel: 20 éves vagy, oda kerülsz hogy munka, elhelyezkedsz.

Keresel havonta nettó 220 ezer forint körül, e mellet van havonta 130 ezer forint kiadásod (próbáltam utána nézni hogy mennyi az átlag kiadás valahol azt találtam hogy 100 ezer valahol meg 170 ezret irtak ezért sry) Akkor marad a zsebben 90 ezer forint, de ugye el jársz ide oda mert szórakozni is akarsz és nem csak pénzt csinálni, ezért marad megtakarításnak kb 50 ezer, ha ennyit meg spórolsz egy hónapban akkor évente kb 600 ezer forint marad zsebbe, (de akkor nekem itt jött a "fekete leves") egy átlagos kertes ház ára 30 millió forint (tudom ezt sok minden befolyásolja pl hol van az a ház stb) Az alsó hangon is kb 50 év munkája, (hitelek nélkül).


Ez így szép és jó, viszont a valóság lehet jobb, mivel életet építeni jobb esetbe nem egyedül kezdünk el, hanem van velünk egy társ, ezen kívül az élet rengeteg helyen gondolhatja magát viccesnek, rakhat váratlan helyzeteket az ember elé (váratlan kiadások, háttér országbeli gazdasági problémák / globális gazdasági problémák, magán életi problémák, stb.) de sok olyan dolog is ami segíthet ennek a célnak az elérésében, (pl akármilyen módon támogató családi vagy baráti háttér)


Szerintetek reális felépíteni egy életet itthon Magyarországom átlag feletti szintűre? Úgy hogy emelet ki is tudjuk azt élvezni?


(bocsi hogy kicsit érthetetlen lett.)



2021. aug. 5. 17:48
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges szép házat, autót, elérni 25-éven belül hitel nélkül, átlagos emberként.
Több mint 25 év.
Nem lehetséges.
14 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Eldugott falvakban 3-5 millióért is vannak házak. Nagyvárosi házat meg sehol a világon nem spórolnak össze az emberek hitel nélkül erősen átlag alatti fizetéssel.
2021. aug. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Már az elején abbahagytam az olvasást, ahol azt feltételezed, hogy "mindenki" ezeket tekinti célnak.
2021. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyen számolgatásokból mindig kimarad (ennek az okát nem is értem), hogy nem annyit fogsz pár évvel később keresni, mint pályakezdőként, hanem jó esetben a többszörösét.
2021. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye mindenki úgy áll neki hogy fel akar építeni egy életet, szép ház, szép autó, gyerekek stb..."


Nem.

2021. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem mindenki úgy áll hozzá.
2021. aug. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Külföldön élő, diplomás, jól kereső párként is hitelre vettünk házat, ahogy az ismerőseink 80%-a is. Az öcsém programozó, a nővérem vállalkozó, mindketten jól keresnek, és hitelre vettek házat, lakást.
2021. aug. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat.

Erre viszont nem számítottam hogy mindenki az első mondaton fog fenn akadni, annyi más dologba bele lehetne kötni, de pont ez?


Egy részről megértem.

Akkor a szövegben egy kis korrigálás, "Általános sablon szerint, SOKAN ezt tűzik ki."

2021. aug. 5. 19:39
 8/13 A kérdező kommentje:

#6. válaszoló

ha szabad kérdeznem.

Esetleg valami "stratégia" alapján vettétek fel a hitelt, gondolok itt arra hogy felét önerőből másik felét hitelből?

2021. aug. 5. 19:43
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Fogalmam sincs h az atlag ember mit csinal.

Egy normalis, okos, ugyes valamire valo ember egy karriert epit fel elete soran. Fovarosban a legtobb munkahelyen 6-8 ev tapasztalattal mar elerheto a netto 500 as fizetes. 30-35 eves korra az onero egy 40 millios ingatlanhoz minimalis elvaras szerintem. 40-45 eves korra az elso ingatlan meglete alap dolog. Persze nem atlag.

2021. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen egyetértek az utolsóval :)
2021. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!