Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlanközvetítő albérlet...

Ingatlanközvetítő albérlet bemutatása előtt kérhet bankszámlakivonatot?

Figyelt kérdés

Ma felhívtam egy kiadó albérletet, egy ingatlanközvetítő hirdette, kikérdezett mindenről ami csak létezik, mindent felírt, majd közölte hogy az elmúlt 3 hónapi bankszámlakivonatomat meg a férjemét vigyek be az irodájukba, ő átnézi, és ha úgy látja, akkor szól és megadja az ingatlan címét.

Ilyennel még az életemben nem találkoztam.

Ez a helyes eljárás? Még azt is kérdezte, hogy a gyerekem hova jár iskolába, azt is felírta.

Lehet én vagyok rosszul összerakva, de csak néztem nagyot.

Ahol voltunk albérletbe, elég volt a munkálatói igazolás.

És nem egy 200 ezer forintos lakásról van szó, még 100 sincs és elmondta hogy nincs is valami jó állapotban.


2021. aug. 11. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat ovatos, oke h olcso albi de hosszu tavu kiadasnal en is lehet elkernem ezeket.


Gondod nem lesz vele ha ezeket megadod.


Amugy pont az olcso alberletet fizetni tudo alberlok kozt vannak probpemasabbbak.

2021. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze nem erről van szó, csak az volt a furcsa hogy azt mondta hogy addig meg sem lehet nézni a lakást.

Meg mindent, de tényleg mindent tudni akart, rendesen vallatott.

Magánszemélyek azért ilyet nem csinálnak ennyire durván.

2021. aug. 11. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, az h addig meg se nezd a lakast az hulyeseg, mert igy csak elriszt esetleg jo alberlot is, bar legalabb feleslegesen nem jarat meg.
2021. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Neki az a dolga, hogy felmérje milyen ember vagy, jó bérlő leszel-e, vagy sem.


Ezért szinte bármit megkerdezhet, hiszen neki kell a kockázatokat mérlegelni.


Németországban sokkal szigorúbb a rendszer, a munkáltató kell hogy igazolja a béredet, és van, hogy közvetlenül ő fizet a lakásert és ennyivel kevesebb fizetést kapsz kézhez..

2021. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
pff beszarás, jó hogy negatív AIDS tesztet nem kell vinni neki. Szerintem az ilyen már erősen az emberi méltósághoz való jogot sérti...
2021. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Budapesten az egyik legnagyobb ingatlanos pont igy szokta kiadni az ingatlanjait. Kicsit nezzetek utana ingatlan berbeadasnak meg ingatlan berbeadas kockazataival, szembe fogtok menni a csavoval. Szerintem tok jo fej, tok logikus hogy miert csinalja amit csinal. Meg a végén tanulni is fogtok tole es ha egyszer odakerultok akkor atveszitek a modszereit.
2021. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Én éltem kint az államokban, ott ez teljesen alapdolog. Sőt, ha hamarabb felbontod a szerződésed, mint az aláírt idő, akkor plusz pénzeket is fizetsz.


Ha nekem lenne lakásom kiadandóba, akkor én is csak így adnám ki. Ha látszik a számlám, hogy minden hó végére valaki nullán van, akkor az elrettentő lehet egy hosszabb távra kiadónak.

Az ingatlanos meg gondolom úgy van vele, hogy drága az ideje, csak annak mutatja meg (ergo szakít rá időt), aki tényleg financiálisan alkalmas és közreműködő.


Etőől függetlenül tudom, hogy ez itthon még ritka, de máshol alap.

2021. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi külföldön élünk, és normális lakást csak így adnak ki.
2021. aug. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BeefEater ***** válasza:

Szerződéskötés előtt szerintem sem baj, ha meggyőződik róla az ingatlanos, hogy valóban megengedheted magadnak az albérletet. Ez a bérbeadót és a bérbevevőt is védi.

Viszont ha bankszámla kivonat nélkül meg sem mutatja akkor meg sem nézném.

2021. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta az irodába be kell vinnem ami a város másik végén van és majd telefonál, hogy elmondja, hogy az albérlethez melyik közeli helyen találkozzunk és majd csak a helyszínen visz el oda.
2021. aug. 12. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!