Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a barátomtól kapok minden...

Ha a barátomtól kapok minden hónapban 40-50 ezer Ft-ot a kezembe,és ezt befizetéssel ráteszem a saját számlámra, az bevételnek számít? Ha ez mondjuk éves szinten meghaladja a 600 ezer Ft-ot akkor adót kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Sajnos most nincsen munkám, és a párom "így próbál támogatni", hogy amire szükségem van,azt megvehessem magamnak, akár az interneten,akár személyesen boltban. Nem szeretek készpénzt tartani magamnál, így mindig fel szoktam tenni ezt a pénzt a saját számlámra.Nem tudom,hogy ez ilyenkor hogy van elkönyvelve, mert azt is hihetik,hogy valahol valamilyen csalással árusítok,és azt pakolgatom fel a számlámra.
2021. aug. 12. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen irreleváns a 600 ezer forintos határ ebből a szempontból, az a használt ingóságok értékesítésénél játszik szerepet.


Adót nem kell fizetni ez után a pénz után, viszont ajándékozási illetéket kellene.

2021. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűbb csináltatni egy alszámlát amihez egy külön bankkártyát igényelni, alszámlára áttol a bankon belül pénzt és te onnan költheted.
2021. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

és ezt befizetéssel ráteszem a saját számlámra, az bevételnek számít?


SZJA szempontjából nem. Viszont ajándék. Hidd el, hogy a lőtéri kutyát nem érdekli ez ilyen formában.

2021. aug. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem számít az senkinek semmit. Ajándék, de HA jól tudom, tán csak 1,5 millió fölött adózik.
2021. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na jöhet még egypár tipp. :)


Hivatalosan ajándék. Megajándékozottanként 150 ezer forintot meghaladó forgalmi értékű ingóság esetén ajándékozási illetéket "kellene" fizetni. Nem fogod elhinni, de még a nászajándékok is beletartoznak adott esetben.


Az ajándék SZJA alól mentes magánszemélyek esetén.

2021. aug. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 én nem értek ehhez, de ha magánszemély esetén adómentes, akkor a nászajandék hogy volna mégis adóköteles?
2021. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne keverd az illetéket az adóval (SZJA)! Nem ugyanaz!


Adómentes ugyan (SZJA), de illetéköteles!

2021. aug. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!