Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikorra várható, hogy fizethet...

Mikorra várható, hogy fizethetem a tbt?

Figyelt kérdés

Kirúgtak pár hónapja és nem fizettem a tbmet, de most már szeretném. Bementem a navhoz hogy mondják meg mennyi az annyi és akkor közölték hogy nincs semmi, mert nem zárták le a rendszerben a jogviszonyt. Bementem a kormányablakba, ott elkulüldték Pestre a jogviszonyt lezárására a kérelmet, de valószínűleg a cég nem is létezik már, nem tudom ez számít e.

Ez volt egy hete és még semmi hír semmiről. Mikor tudom már vajon végre kifizetni a tartozásomat?!


2021. aug. 12. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
ne akard már ennyire fizetni...
2021. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az OEP-nél kell jelezni, hogy a jogosultságod megszűnt, a NAV az ottani adatokat használja, ha ott beállítják, hogy megszűnt, akkor előírják a TB befizetést.
2021. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha megkapom a papírt, hogy megszűnt a jogviszony, akkor még menjek be az oephez és akkor lesz majd azután csak valami? Ezek szerint nem működik ez automatikusan?
2021. aug. 12. 13:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Működik automatikusan, de a munkahelyed nem jelentett ki. Ezért kell neked megtenni.
2021. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem sem jelentettek ki már vagy 7 éve. Nem mentem sehova, egyszerűen kiszámoltam, hogy mikortól kellene és mennyit fizetnem, bejelentkeztem járulék fizetésre a T1011 nyomtatványon a NAV-nál és fizettem, amíg új munkaviszonyt nem létesítettem. Akkor a fizetnivalómat automatikusan megszüntették a NAV-nál és értesítettek is róla. Azóta sem vagyok kijelentve a régi cégemnél. Nem mászkáltam én más hülyesége miatt sehova.

Eszembe ágába nem volt...

2021. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!