Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nincs Magyarországon törvényi...

Nincs Magyarországon törvényi kötelezettség a készpénzes fizetés lehetőségének biztosítására?

Figyelt kérdés
A Papp László Arénában voltam koncerten, és a büfékben csak bankkártyával lehetett volna fizetni. Fesztiválokon is előfordul. Értem én, hogy egyszerűbb és nem kell bajlódni az apróval, na de akkor is... Törvényes fizetőESZKÖZ a forint, szerintem fizikai valójában ugyan úgy, mint virtuálisan.

2021. aug. 15. 16:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%

"Törvényes fizeroeszkoz a forint"

Elektronikusan is azzal fizetsz..

Am nincs, nem "kell" azt is biztositani

2021. aug. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
43%

Eszköze a fizetésnek

Nem feltétlen kell materiális legyen


Am 2021 van, nagyon helyen állnak át a kártyára

2021. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

1

Direkt írtam az "eszköz"-t nagybetűkkel, hogy jelezzem, a fizikai, kézzel fogható dologra gondolok.

2021. aug. 15. 16:38
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

"A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) szóvivője, Kispál Edit megkeresésünkre egyértelműen azt mondta,


nincsen olyan jogszabály, amely előírná, hogy a kereskedőknek és szolgáltatóknak kötelező lenne biztosítani a készpénzes fizetést."

2021. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%
Azért mert te arra gondolsz meg nem feltétlen ezt jelenti
2021. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

4

Szomorú...

Köszönöm a választ.

2021. aug. 15. 16:45
 7/28 anonim ***** válasza:
41%
És ha fejlődnél a korral?
2021. aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

7

Gyűlölöm az egészet... Évente sok ezer forint megy el csak bankköltségre. Plusz minden lépésemet nyomon lehet követni. (Nem csinálok semmi illegálisat, de a tudat is zavar, hogy megtehetik). Most küzdök azért, hogy a fizetésemet is kp.-ban kapjam meg.

2021. aug. 15. 17:01
 9/28 anonim ***** válasza:
47%
Így is nyomon lehet követni minden lépésedet. Annyira édesen naív, aki azt hiszi, hogy még van választása, ne legyél nevetséges, kérlek! Ha ennyire nyomaszt, akkor érdemes szaksegítséget kérni, mert ott vannak az elektronikus eszközök helyzetjelzői, a mobilod GPS-e, rádiójele, a TB kártyádon levő események központilag kezelve, a térfigyelőkamerák, a pontgyűjtő kártyák és akármi. Már réges régen vége ennek a dalnak.
2021. aug. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%
Nem megy el bankkoltsegre semmi ha feltalalod magad.
2021. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!