Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért várják el az emberek,...

Miért várják el az emberek, hogy amíg ők élvezik a hosszú hétvégét, de a boltok, strandok, éttermek, szállodák azért legyenek nyitva? Rendelni online lehessen?

Figyelt kérdés
Baráti beszélgetéskor kötöttünk ki e téma partján.
2021. aug. 22. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvárás vagy nem, nem kötelező semminek sem nyitva tartania. Viszont ilyenkor többet keresnek, mint egyébként akármennyi idő alatt. Egy strandnak pl. gyakorlatilag pár hónap alatt kell megkeresnie az egész évi bevételt.
2021. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem elvárás, hanem a szálloda, étteremben, stand, bolt ... tulajdonosok tudatos pénzügyi döntése. Ha nyitva vannak akkor a szabadságon lévő emberek náluk költik el a pénzüket ezáltal a tulajdonosok profithoz jutnak.


Saját példa: augusztus 20-án a saját termelésű mézemet árultam egy idegenforgalmilag felkapott helyen. Nagyon megérte ez nekem. Feláldoztam a szabadidőmet és egy havi bevételemet megkerestem egy nap alatt.

2021. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Félreértettétek. Arra gondoltam, amikor pampognak az emberek, hogy bolt, pláza zárva van, mert ők nem dolgoznak, de ezek a helyek azért legyenek nyitva.
2021. aug. 22. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Nővéremnek például egy plázában van üzlete, és sokszor hétvégén diákok dolgoztak nála, nekik meg jó volt, hogy hétvégén dolgozhatnak. A lányom is egy fagyizóban dolgozik, most nyáron mindegy, de pl. mikor iskola van, akkor pont jobb neki, ha hétvégén dolgozik, nem 7 óra iskola után este 10-ig.
2021. aug. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy miért vannak nyitva, hanem, hogy egyes emberek szerint miért evidens, hogy nyitva kell lennie.
2021. aug. 23. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!