Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem írtam alá munkaszerződé...

Ha nem írtam alá munkaszerződést nem tehetnek semmit?

Figyelt kérdés
Bejelentett elvileg egy munkahely, pedig még alá se írtam a szerződést. De azt mondták nem tudnak kijelenteni ha nem írom alá a papírokat? Most ez hogy van?..

2021. aug. 26. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akarod aláirni a kilépő papírokat? 🤔

Egyébként kell dokumentáció, nincs ebben semmi különös...

2021. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom a kérdező nem a kilépő papírokról beszél, hanem a még alá nem írt szerződésről.


Mint ahogy be tudtak jelenteni szerződés nélkül, úgy ki is tudnak jelenteni.

Nekik az benne a probléma, hogy nem írod alá a szerződést - gondolom - visszamenőleg, mivel a megállapodás írásba foglalását a törvény a munkáltatónak teszi kötelezővé. Tehát mindenféleképpen kell, hogy legyen nekik egy általad aláírt munkaszerződés. Nem a kijelentés miatt, hanem, hogy később ne legyen abból gondjuk, hogy a törvényben foglaltaknak még a munkaviszony ideje alatt nem tettek eleget. :)

Visszanyalt nekik a fagyi.


Ha mégis a kilépő papírokról beszél és nem a szerződésről, akkor a következő jogilag a helyzet.

Munkaviszony megszűnése után a cégnek az 5. munkanapig biztosítania kell a kilépő papírokat és a ledolgozott időre járó béred. Mivel akkor már nem vagy a cég alkalmazottja, ezért nem is vagy köteles bemenni érte. Ilyen esetben a kilépő papírokat (valamint a béred is, ha készpénzes bérfizetés van a cégnél) a nyilvántartásukban szereplő címedre köteles elpostázni.

Logikus, hogy ilyen esetben sincsenek aláírva a kilépő papírok, mégis ki tud jelenteni.


Itt nem a kijelentésen van valójában a hangsúly, hanem egy munkaügyi ellenőrzéskor a bírságveszélyen. Hidd el!

2021. aug. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Akkor ha nem megyek be és nem írok alá semmit, nem tudnak semmit tenni velem? Rám nézve nem lesz következménye?
2021. aug. 28. 14:45
 4/13 A kérdező kommentje:
A belépő papírokrol lenne szó. A munkaszerződést nem írtam alá
2021. aug. 28. 15:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos vagyok benne, hogy nem csak a kilépő papírok aláírásáról lenne szó. Mint ahogy jeleztem már, ha azokat nem írod alá, akkor sincs gond, a munkaviszony megszűnik, és ennek megfelelően a munkáltató kijelent.


Ami valójában fontos a munkáltatónak: Legyen egy aláírt munkaszerződés nála, valamint az ahhoz kötődő munkaviszony megszüntetésre vonatkozó nyilatkozat (úgy, mint felmondás, munkaviszony megszüntetésére vonatkozó közös megegyezéses megállapodás stb.).


Mindenhogyan ki tud jelenteni, neki az a problémája, hogy jogilag nem tudja magát bevédeni az iratok hiánya miatt -> nincs munkaszerződés.


Egyáltalán írásban mondtál fel?

2021. aug. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mivel nem írtam alá a munkaszerződést így nincs is miből felmondani.

Csak azon gondolkodtam hogy ha nem írom alá és visszam be a munkaszerződést akkor tudnék e bármit a nyakamba akasztani vagy elengedik e a dolgot.

2021. aug. 29. 14:26
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudnak e*
2021. aug. 29. 14:26
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel nem írtam alá a munkaszerződést így nincs is miből felmondani."


Ez tévedés.

Ha figyelmesen elolvastad volna azt, amit írtam, akkor láthatnád, hogy ez nem így van.


A szóban kötött megállapodás által is létrejön a jogviszony. Te egy munkaviszonyt mondasz fel, függetlenül attól, hogy a megállapodásotokat írásba fektette a munkáltató vagy sem.


Az MT-ben van egy olyan opció, hogy ha a munkáltató a dolgozóval kötött megállapodást nem fekteti írásba, akkor a munkába állást követő 30 napon belül a dolgozó a munkaviszonyát a fentiekre hivatkozva mindenféle következmény nélkül felmondhatja.

Ebből is az következik, hogy szerződés nélkül is fennáll a munkaviszony, amit adott esetben úgy tudsz "levégelni", hogy felmondod. Mivel Te nem írhatod meg a munkáltató helyett a szerződést (mert neki teszi kötelezővé ezt az MT), ezért ad a jogszabály egy ilyen lehetőséget a dolgozónak.


Gondold végig az egészet. Nem tudod, hogy mit nyom a munkáltató az orrod alá szerződésként. Ha van benne kikötve próbaidő és Te még azon belül vagy, akkor nyugodtan írd alá, ha azon kívül semmi más hátrányt nem fogalmaztak bele. Ugyanis a próbaidő alatti felmondás azonnalinak minősül, tehát ha próbaidőn belül átadod a felmondásod a munkáltatónak, akkor probléma kizárva. Könnyes szemmel elbúcsúztok egymástól és kész.


Ha nincs benne próbaidő kikötve, az a problémásabb, mert ha szemétkedni akar a munkáltató, akkor a felmondásod közlését követő napon elindul a felmondási idő, aminek a letöltésére igényt tarthat. Törvény szerint.

Ha nem töltöd le a felmondási idődet, akkor jogellenesnek minősül a munkaviszony megszüntetésed és a cég jogosan követelheti Tőled a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeget.

2021. aug. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik varia:

Mivel nincs aláírt szerződés, ezért akár még ez is szóba jöhet:


"Az MT-ben van egy olyan opció, hogy ha a munkáltató a dolgozóval kötött megállapodást nem fekteti írásba, akkor a munkába állást követő 30 napon belül a dolgozó a munkaviszonyát a fentiekre hivatkozva mindenféle következmény nélkül felmondhatja."


Persze csak akkor, ha még 30 napon belül vagy...

2021. aug. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na teljesen leírva az a sztori, hogy egy telefonos home office munkára jelentkeztem. Az adataim megkapták, ezek alapján postázták a munkaszerződést. Én megnéztem az online training egyik napját laptoprol, de rá jöttem hogy mégsem szeretném vállalni a munkát. Erre fel mondták hogy a kiküldött szerződést alá írva be kell vinnem és csak akkor jelentenek ki. Egyébként határozatlan szerződést, de ez most lényegtelen hogy miért nem szeretném alá írni, Szóval ez a kérdés ha én ezt megtagadom, rám nézve mi a következménye? A 30 napon belül vagyok, mondtam hogy jelentsenek ki és fel mondok, de addig nem teszi amíg nem írom alá. Akkor ilyen alapon örökre bejelentve maradok náluk és postára fizetik a TB-met?
2021. szept. 2. 03:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!