Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Így nincs értelme dolgozni?

Így nincs értelme dolgozni?

Figyelt kérdés
Én még csak 16 éves vagyok de már nagyon sok pénz el megy anyáméktól miattam. Péntek estétől fájt a fogam és ma reggel kihúzták 20 ezer Ft ért ha kedden mentem volna akkor ingyen lett volna, ruhákat régen a kínaiból vettem és csak egy nadrágot és egy pulóvert és már márkásakat veszek zarát 20 ért igaz hogy ezekért én dolgoztam meg diákmunkával. Régen mindig arról álmodtam hogy a barberban nyirakozzak mára megvan 3000ft régen 1500ftos fodrászhoz jártam. Anyámék minden reggel 1000ft-ot adnak középsuliban régen általánosban csak 200ft-ot kaptam.Más gyerek nem lettem mióta drágább fodrászhoz, ruhákhoz húzok. Mindenkinek szívesen meghallgatom véleményét
2021. aug. 29. 20:37
1 2
 11/19 anonim válasza:
12%
Igen, szerintem szórod a pénzt. Pl a fodrászon tudnál spórolni illetve, hogy ne márkás helyen vegyél ruhát, egy turkálóból is lehet olyan ruhát venni mint pl a zarába. Ezt majd igazán akkor fogod megérezni, ha elköltözöl. De hidd el van, aki sokkal jobban szórja a pénzt, mint te. Néhány osztálytársamnak ha eladnám a gardróbja tartalmát, kis túlzással tudnék venni egy házat...
2021. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
24%
30k t elszorsz egy honapba?
2021. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
igen, a 20k-s pulóver az bizony pénzszórás akkor is ha havi 30 milliót keresel.
2021. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
23%

9-es válaszoló! Off, de nekem 11 évesen húztak ki egy marandó fogat(bal oldalt lent, nagyörlőt).

Most se vagyok idős, 18.


Kérdező, szerintem még tanulj, a sulira koncentrálj. Ráérsz majd dolgozni, akár iskolaszünetekben, vagy ha felnőttnek érzed magad hozzá.

2021. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

"Anyámék minden reggel 1000ft-ot adnak középsuliban"


Ezt sokallom. Mire megy ez el?

Gondolom otthon ebédelsz.


Sokallom még a 20e Ft-os pulóvert vagy nadrágot is. De hát a te életed, nem az enyém.

2021. aug. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Veszek belőle egy hamburgert és egy üditőt
2021. aug. 30. 07:08
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

Mondok egy nagy bölcsességet.

"Minél nagyobb a bevételed annál nagyobb lesz a kiadásod is!


Nem tudom szórod e a pénzt, de ruházkodni kell.

A haj mindíg nő. De sokat számít a jó haj minden téren.

Költségek mindíg lesznek életed során, de fontos az hogy jól érezd magad a bőrödben amíg csak teheted.


Rajtam is sokat akartak spórolni a szüleim mikor annyi idős voltam mint most te vagy.


Azóta eltelt 20on pár év Nem adtam fel! Mostanra van egy lakásom egy nyaralóm 2 mercédeszem amiből az egyik egy 12millió Ft os busz a másik egy 4 éves fehér luxusautó. Hatalmas költségeik vannak ezeknek, viszont nem csak luxuscikkek hanem munkaeszközök is. Ebből élek.


Anyám nyírt sokáig otthon, cefet rossz frizuráim voltak, cshubakka kinevetettvolna az utcán. Piszkáltak is sokan sajnos emiatt...

Kínaiból meg turiból volt a cuccom nagy része sok cuccom 2 számmal nagyobb volt rám.

Nem volt pénz fogorvosra se igazán így csorbák voltak elöl is a fogaim vagy 22 éves koromig.

Szóval elhanyagolt csúnya gyerek voltam.


Mai napig irígykedtem az osztálytársaimra hogy milyen egyszerű is volt az életük buliztak csajoztak menők voltak amíg én kockultam.


Úgyhogy van receptem hogy lehet ebből a helyzetből kijönni.


Több megoldás is létezik.


Vagy beletörődsz.

Vagy próbálsz kitalálni valamit ezellen.


Mindenesetre ha nem akarsz beletörődni tudok adni pár tippet mit ne csinálj ha ki akarsz törni ebből az élethejzetből.


Egyenlőre húzd meg magad és ne legyél túl feltűnő. Sajna ez fog menni addig míg nagykorú nem leszel és nem végzed el a sulit.


Ne cigizz mert az menő, mert nagyon sok pénzed elvisz.

A drogoról alkoholról nem is beszélve.

Ha költöd olyan dologra költs inkább ami maradandó időtálló.


A diákfizuimból egy pct vettem hogy ne legyek szemelőtt.

De az első nagy fizumból egy jó bőrkabátot vettem magamnak, cipőt és elmentem jó hajat vágatni. Utánna valahogy könnyebb volt az élet nevű játék,a ( karakterem) legalább rendbe volt) amiből sok erőt merítettem. És így tudtam önmagam adni, és haladni előrre az életben.

2021. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis egyszerűen fogalmazva olyanra költs sok pénzt aminek értelme van.

Pl minek veszel télen 10k s pólót ha ráveszel egy pulóvert arra meg egy kabátot.


Vagy, miért veszel legújabb fullos drága telefont ha 4 hónap múlva úgyis elavul.

Nem lehet mindenből folyton a legfullosabb legdrágábbat venni,kell némi kompromisszum. Sőt nincs is értelme.

Pl kocsimon a legjobb legszélesebb márkás gumi van,mert nekem a biztonság fő opció. "De az illatosító teszkós gagyi 180Ft ból. Szerinted feltűnik valakinek is?

:-)


Még ennyit akartam hozzáfűzni.

2021. aug. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a családod bevételein múlik, hiszen ha 300 ezer forintból él a család, akkor szórod, igen. Ha 1,5 millióból, akkor szerintem belefér néha a Zara (márkásnak mondjuk nem nevezném) pulcsi, meg a barber és a magán fogorvos. Megjegyzem szerintem az egészség mindig bele KELL, hogy férjen, ezt sosem kérném számon sem magamon, sem a férjemen, sem a gyerekeimen.

Most veszed fel az értékrended, így most kellene értelmezned, hogy mi az életben igazán fontos és mi az, ami nem az. Az nem az, hogy milyen márkajel van a ruhádon, vagy melyik üzletben vágják a hajad. Az az, hogy jól legyél a bőrödben és kinézz valahogy. Ha te a márkáktól érzed úgy, hogy kinézel valahogy, akkor baj van.

17# Téged pedig meg kell hogy cáfoljalak. Azt mondanám inkább, hogy a pénzügyi tudatosság nélkül élőkre jellemző az, hogy mindig a bevételeikhez igazítják az életszínvonalukat. A tudatosak pontosan tudják, hogy könnyű beleesni ebbe a mederbe, ami ellen tenni kell, hiszen nincsen az a pénz, amit ne lehetne elszórni.

Az egyszerűség kedvéért, ha a bevételed nettó 500 ezer (most mondtam valamit) és pontosan tudod a fix kiadásaidat (autó, albérlet/hitel, rezsi, kondi bérlet, kaja, blabla), ami legyen mondjuk kényelmesen 250 ezer (most megint mondtam valamit), akkor lehet azt mondani, hogy engedek magamnak még egy kis kényelmet havi 50 ezerért, de ennyi és nem több. Ez mehet bármire, amitől azt érzem, hogy "élek" és nem csak megszorítások között vegetálok, amiért mondjuk lakásra, vagy bármi egyébre gyűjtök. Mondhatom azt is, hogy inkább összegyűjtöm azokat az 50 ezreket is, de könnyen belátható, hogy a maradék 250 ezret sem olyan nehéz eltapsolni.

Hozzáállás és értékrend kérdése, hogy kinek mi a fontos.

Ahogy mondtad, nekem pl. fontos, hogy az autóm biztonságos legyen. Az nem fontos, hogy a legnagyobb 3-4-5 autógyártó egyike szalagjáról guruljon le, ahogy az sem, hogy szebb, jobb, újabb legyen, mint a szomszédé.

Egyszer olvastam egy hasonlatot, aminek az volt a lényege, hogy ha valóban lenne a bőrünk alá építve egy óra és egy-egy termékért nem pénzzel, hanem idővel kéne fizetnünk, megdöbbentő eredményt kapnánk. Márpedig a gyakorlat ugyanez. Te időt ölsz abba, hogy dolgozz, amiért pénzt kapsz. Majd azt a pénzt költöd valamire. Vagyis az idődet adtad egy termékért. Ha valakinek megéri 8-10-16 óra egy pulcsiért, hát ámen.

Ugye az igazi kérdőjel akkor jön el, amikor már az embernek mindene megvan. A vágyott ház, család, új autó(k), bármikor zsebből megveszel bármit, ha elromlik egy-egy műszaki cikk otthon. Nincs igazán mire vágyakozni, gyűjtögetni. Ilyenkor jön a kérdés, hogy megéri-e a pénzünkön ülni.

Node ez ugye off téma, tekintve hogy a kérdezőnek még nincsenek bevételei. :)

2021. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!