Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bank visszatarthat utalást?

A bank visszatarthat utalást?

Figyelt kérdés

A történet a következő: szeretnél eladni egy mobilt, pár napja megkeresett egy angol férfi, hogy ő megvenné.

Küldjem el neki Angliába, eddig még rendben is lenne, de ma kaptam egy emailt "elvileg az egyik nagyobb angol banktól" (nem tudom, lehet h fake), hogy a bank visszatartja a pénzt addig amig én nem igazolom, hogy feladtam neki a telefont és amig nem küldök el egy képet a bizonylatról addig nem utalják. Én úgy tudom, hogy a bank ilyet nem tehet, szerintetek?

Alapból 10k a futár és a készülés is 130k.. szóval nem mind1


2021. aug. 30. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu, eszedbe ne jusson feladni neki a telefont. Ótvar egy átverés az egész.
2021. aug. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus csalasi modszer, azonnal szakits meg minden kapcsolatot vele.


Arra probalj amugy magadnak valaszolni, hogy mi a jo uristenert akarna valaki Angliabol egy magyarorszagi hasznalt telot megvenni, amikor ugyanazokat a tipusokat tudja, adott esetben olcsobban is helyben beszerezni?

2021. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit #2 ír, az igaz, de az átutaló adhat ilyen megbízást a bankjának. Ilyenkor egyébként nem a vevő, hanem BANK küld értesítést arról, milyen módon kapod meg a pénzed. Amíg a bank nem értesít, ne küldj el semmit! Ez a külkereskedelemben szokás, magánforgalomban nem, főleg nem használt telefonnyi értékben. A bankköltség többszöröse a telefon árának.
2021. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
tőlem is akartak már venni iphone-okat amerikából, nem is válaszoltam nekik. szerintem kamu az egész.
2021. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Csalás. Elég régi, de mindig vannaknakik nem halottak erről.


Ignoráld.

2021. aug. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek valaki még bedől? 🙄
2021. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, letiltottam.
2021. aug. 30. 16:55
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 a legjobb dontesed volt.
2021. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!