Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési támogatásnál...

Álláskeresési támogatásnál feltétel hogy keressek is állást?

Figyelt kérdés

Régóta van munkaviszonyom. Vannak tartalékaim is.

Elég sok problémám van. Egészségügyi, magánéleti és más problémák. Járok pszichiáterhez és más orvosokhoz is. Mehetnék táppénzre ha akarnék. Én inkább szeretnék felmondani, nem akarok szórakozni a táppénzel. A cég sem venné jó néven és egyébként is jót tenne ha megszakítanám a kapcsolatot a jelenlegi munkáltatómmal. Kell egy kis idő hogy rendbehozzam magam.

Mik a feltételei az álláskeresési támogatásnak? Feltétel hogy aktívan keressek állást alatta? Vagy ez csak egy megnevezés és tojnak bele hogy akarok-e dolgozni?

Én kamasz korom óta dolgozom. Dolgoztam iszonyatosan nehéz élethelyzetekben és tisztességesen adóztam. Úgy érzem járna nekem egy kis támogatás, de ebben a 3 hónapban nem szeretnék állást keresni. Azt meg főleg nem szeretném hogy rám tukmáljanak valami közmunkát.



2021. aug. 31. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétel, szerinted hogy ellenőriznék? De 3 hónapnál tovább semmiképp sem jár, addig is kevés, szóval egy idő után kénytelen leszel.
2021. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nem kell állást keresned. legalábbis nekem nem kellett. régebben elvben kellett, havonta be kellett vinnem öt helyről egy lepecsételt papírt, hogy X cégnél voltam interjún, de nem vettek fel.
2021. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz jobb megoldás. Utána még mindig fel lehet mondani és álláskeresésire menni...
2021. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj táppénzre, ha van még betegszabid, vlsz jobban is jársz. Utána még mindig mehetsz álláskeresésire, meg reálisan amúgy sem biztos h találsz majd azonnal melót.
2021. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Tappenzen mar voltam egy keveset es nem nezte jo szemmel a fonokom. Nem hianyzik a csesztetese, ezert szeretnek felmondani. Nyugalomra lenne szuksegem. Van eleg tartalekom szoval nem kell 3 honap utan egybol allast keresnem, csak ha jar nekem a tamogatas (es azert jol is jon) akkor szeretnek elni vele.
2021. szept. 1. 17:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!