Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadékot...

Álláskeresési járadékot igényelhetek így?

Figyelt kérdés

Tehát jelenleg dolgozom egy adott cégnél, közben keresek másikat. Találok majd besétálok állásinterjúra az új helyre és annyit kérek 1-2 hét kell nekem az átállásig egyéb okok miatt. Csörren a teló felvettek, felmondok a régi helyen, besétálok munkanélkülire, beregisztrálom magam, majd elmegyek az új helyre és felmarkolom az álláskeresési járadék fennmaradó részét is.


Nem szívesen játszmázom, de jelenleg olyan ótvar a fizetés, hogy valamit csinálnom kell.


2021. szept. 2. 07:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen igényelhetsz, semmi nem zárja ki. A lényeg, hogy az álláskeresési járadékra jogosultság feltételeinek megfelelj.


Ha Neked van kilátásban adott időpontban munkahely, de az előző és az új munkahely között van "állástalan" időszakod (akár csak 1 nap is), akkor arra megigényelheted az ellátást, majd ha a feltételeknek szintén megfelel az új munkaviszonyod, akkor a részedre járó, de ki nem "használt" járadék egy bizonyos százalékát egy összegben megigényelheted.


Arra figyelj, hogy járadék visszamenőleg nem jár! Tehát ha Neked szeptember 06-án (hétfő) az utolsó munkaviszonyos napod, és 09-én már újra munkaviszonyban leszel, akkor kizárólag 07-én vagy 08-án kell beadnod az igényed az ellátásra, hogy folyósítsák is. Ha 07-én adod be, akkor 2 napig folyósítják, ha 08-án adod be, akkor csak 08-ára kapsz ellátást. 09-én már felesleges beadnod, mert feltétele, hogy az igény benyújtásának napján "állástalan" legyél.

2021. szept. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak egy részét lehet egy összegben igényelni? Emlékeim szerint a járadék teljes összegét kifizetik.
2021. szept. 2. 07:49
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Igen, igen
2021. szept. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
igényelhetsz
2021. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak a 80%-át fizetik ki és azt is csak akkor - ha jól tudom - ha lejárt a próbaidő az új állásban.

Egyébként azt még tudnod kell, hogy ha most "felmarkolod" az álláskeresési hátralévő részét, akkor az elkövetkezendő min. 1 évben hiába leszel munkanélküli, ott maradsz egy fillér nélkül, mert egészen addig nem kaphatsz megint, amíg nem lesz meg a 360 nap biztosítotti jogviszonyod.

2021. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
1 éve munkanélküli voltam. Nem kellett megvárni a próbaidőt. Csak az érdekelt, hogy így ez a módszer mennyire életképes és utánanéztem nem a 80%át fizetik ki hanem a teljes fennmaradót. Melóm mindig volt és lesz is ez a veszély nem fenyeget. Azért köszönöm a válaszokat! Minden jót mindenkinek! :)
2021. szept. 2. 11:57
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul néztél utána:


"Abban az esetben, ha az álláskeresési járadékban részesülő álláskereső, a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú teljes, vagy legalább napi négy óra munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt létesít, akkor kérelmére a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni a folyósítási idő letelte után, amennyiben a munkaviszony folyamatosan fennáll.


Az 1991. évi IV. törvény a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról 27.§ (8) bekezdésben meghatározott egy összegben kifizetendő juttatás mértéke a még hátralévő időtartamra járó juttatás összegének 80 százaléka."

2021. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az is több mint semmi köszönöm szépen!
2021. szept. 2. 14:22
 9/16 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ha 1 éve már felvetted, örülj ha 1 havit kapsz egyáltalán.
2021. szept. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azt írják 365 nap munkaviszonynak kell meglennie. Bőven megvan.
2021. szept. 3. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!