Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy futárnak akarok borrava...

Ha egy futárnak akarok borravalót hagyni, hogyan (mennyiből) kell visszakérnem?

Figyelt kérdés
Sosem voltam jó matekból, arra gyanakszom, hogy lehet van valami probléma is fejben ezen témakörben és sosem tudtam megérteni annak a rendszerét, hogy hogyan is van ez. Mindig hallottam régen szüleimet is, hogy "500ból vagy 300ból kérek vissza", én meg csak pislogtam mint hal a szatyorban, hogy mi a fenét mondtak. Valaki el tudná egyszerűen magyarázni?

2021. szept. 5. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyan trollkodsz, de azért leírom, hátha csak nem a valós életben élsz.

Ha 267 Ft-ot kellene fizetni, akkor a "300-ból kérek vissza" annyit jelent, hogy odaadsz a futárnak egy 500-ast, ö meg 200-at ad vissza, mintha 300 lett volna a fizetnivaló összeg.

2021. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a futárnak fizetsz a pizzáért, ami mondjuk 1800 forint, akkor megteheted, hogy ha 5ezressel fizetsz, azt mondod neki, hogy 2000ből kérsz vissza. Ami azt jelenti, hogy kapsz visszajáróként háromezer forintot. A 200 ami még járna 1800ig, az lesz a borravaló.


Általában 10 százalékot szoktak adni, de szerintem neked nem kell a fejben matek, elég annyi, ha a következő 500asig kerekíted a fizetendő összeget.


De ha nem adsz, úgyis jó.

2021. szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hkgy a kérdező trollkodik, de nálam a valóságban tette meg egy pincér.

Maradjanak az összegek.

Pizza 1800 Ft. Odaadok egy ötezrest. Mondom, kétezerből kérek vissza. Erre ad kettőszáz forintott.

2021. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
3: az komoly :D
2021. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Persze. Aztán persze fillére pontosan kértem vissza. Duzzogott picit a lelkem.
2021. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1, 3


Én simán elhiszem, hogy a kérdezőnek ez sötét erdő, annak ellenére hogy ez mennyire alap dolognak számít.


Múltkor egy 17 éves!!! magyar lány felrakta TikTokra azt a videót, ami arról szólt, hogy nem ismeri az analóg órát. Nem érti, hogy működik az óra, mikor van negyed, fél, háromnegyed. A videó alatt a kommentekben jöttek az ilyen válaszok, hogy: úú, én sem tudom leolvasni, azt hittem csak én vagyok ilyen béna stb.stb... Szóval simán elhiszem, hogy a kérdezőnek nem megy ez a dolog.

2021. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mint azóta kiderült diszkalkóliás vagyok, így köszönöm akik instant retardáltnak gondoltak csak mert ekkortájt nehezemre esett megérteni valamit ami számokkal kapcsolatos és soha nem tanították meg nekem :)

Egyébiránt a többieknek köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 18. 08:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!