Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Franciaországban, illetve...

Franciaországban, illetve francia nyelvterületen mi a neve ennek a "vizsgának"?

Figyelt kérdés
Kétlem, hogy lesz, aki meg tudja válaszolni de megpróbálom. Arról beszélek, amit magyarra talán versenyvizsgának szoktunk fordítani, és amit Spanyolországban és Olaszországban az állami szektorban, egy állásra jelentkezőkkel csináltatnak/iratnak. Legyen az egy önkormányzati/polgármesteri hivatali munka, a rendőrségnél egy állás vagy tanári állás állami oktatási intézményben. Olaszországban "concorso" Spanyolországban pedig "oposición" a neve. Biztos vagyok benne, hogy Franciaországban (esetleg Belgiumban) is létezik ez, na ennek a nevére vagyok kíváncsi.

2021. szept. 6. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Un concours.

Én is úgy szereztem az első állásomat, hogy megnyertem egy meghirdetett concours-t.

Az összes általad említett munka erre alapozódik.

Hozzáteszem, hogy nem feltétlen kell elsőnek lenned, az életrajzod egyéb elemei is közrejátszanak.

2021. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. szept. 7. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!