Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi rendelés 2021 -ben?

Külföldi rendelés 2021 -ben?

Figyelt kérdés
Az idei évben a megbonyolított VÁM kezelésnek köszönhetően változott a rendelési szokásaid?

2021. szept. 8. 09:01
A kérdező szavazást indított:
Nem, ugyan annyit rendelek.
Igen, kevesebbet, egyáltalán nem használom.
11 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Régebben 1-2 dolláros kacatokat rendszeresen rendeltünk.

Erről sikeresen leszoktatott a VÁM bonyolítása.

Egyrészt jóval költségesebb lett, egy 2$ -os termék esetén.

Értékesebbet meg nem érdemes venni a kínai piacról.

Más részt, extra papír munka, levelezés... főleg ha 2x követelik.

De mivel hazai üzletekben nem fogjuk meg venni ugyan azt 1~2 $ -os terméket 1-2 ezerért, így jó meg vagyunk a kacatok nélkül. :-D

2021. szept. 8. 09:08
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Én azóta nem vásárolok egyáltalán külföldről, hiszen az EUs rendelésekre is csomót kell várni, hála az eddig is leterhelt a postának....
2021. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Eddig kb havi 1-2 alkalommal rendeltem, ez továbbra is megmaradt nekem. Vámot, áfát, egyebet még sosem fizettem, mindig kerestem az eu raktáras termékeket vagy olyan szállítási módot választottam kínából is, ami vám- és áfamentes.
2021. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én a hatalmas várakozási idővel nem igazán találkoztam. Sőt, volt olyan, hogy csütörtökön rendeltem valamit, és következő hét szerdán már hozta is a futár, pedig jópár országgal arrébbról jött a csomag.
2021. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3: EU -n kívülről már nincs olyan, hogy VÁM és ÁFA mentes.

VÁM mentes lehet 150€ -ig, de VÁM kezelési eljárást fizetni kell.

ÁFA -t pedig már összeg határtól függetlenül fizetni kell,

aminél van, hogy a kereskedő felület már levonja, és átutalja,

de a behozatalkor ismét követelik, aztán mehetsz a pénzed után...

2021. szept. 8. 09:27
 6/17 A kérdező kommentje:

#4: EU -n belül igen, EU -n kívüli rendelésnél már nem.

Ott 1 hét alatt eljut a helyi VÁM kezelésre, aztán várunk.

A legdurvább talán az volt, amikor 6 hónap után kaptuk meg.

2021. szept. 8. 09:29
 7/17 anonim ***** válasza:
Én írtam a 3-as és 4-es választ. Ismerem az új szabályozást, munkámból fakadóan valószínűleg jobban is mint az átlagemberek. Még a mai napig vannak olyan szállítási módok (eu-n kívülről is), hogy nem kell sem áfát sem vámot fizetni. Igaz a szállítás egy kicsit drágább így, de legalább nem kell szarakodni az áfáztatással, vámügyintézéssel. És nem, ez nem olyan eset, hogy a kereskedő már felszámítja az adót, ezért nem kell foglalkoznom vele.
2021. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Na akkor hallgatjuk, mi az a varázs módszer :D
2021. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nincs varázs módszer. Írtam, hogy a fizetős szállítási módok közül van ilyen (pl banggoodról lehet eu priority line szállítással) és akkor nincs vámoltatás. Múlt hónapban rendeltem banggodról (nem eu raktárból) egy blitzwolf állóporszívót 40+ ezer forintért és sem áfa sem vám nem volt rá, gls futár hozta házhoz.
2021. szept. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nincs olyan szállítási mód, ahol nincs vámeljárás. Maximum olyan van, hogy a vásárláskor előre megfizeted az áfát.
2021. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!