Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Cinema city-be milyen a...

Cinema city-be milyen a diákmunka?

Figyelt kérdés

Suli mellett elszeretnék kezdeni dolgozni és gondoltam egy mozi alkalmas hely lenne.

Néhány információt találtam róla de érdekelne még hogy milyen a munka ott, mit kell csinálni, beosztások meg ilyen alapvető dolgokat. Ez lenne az eslő diákmunkám esetleg valaki tudna erről a helyről írni pár szót.



2021. szept. 13. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
18+os,hétköznap is menni kell és hosszú távra keresnek diákot,sokszor késő este zár, szóval ez se okozzon problémát. A legjobban a gépészek kapnak, viszont ott észnél kell lenni.
2021. szept. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Mások után a nyálas popcornt takarítani, egy élmény
2021. szept. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem jó, bár attól is függ, hogy pontosan melyik mozijukba mennél. A Westendben meg az Arénában mindig rengetegen vannak, és vannak problémásabb emberek, van egy munkatársam, aki az Arénából jött át, és azt mondta hogy nem volt valami jó, meg konkrétan annyian dolgoznak ott, hogy nem is nagyon ismerte a munkatársait.

Ha viszont valamelyik kevésbé forgalmas moziban vagy, szerintem nagyon jó, és maga a munka sem olyan megerőltető.

Lehetsz jegykezelő, pénztáros vagy büfés (és ha van vip, akkor vipes is), vagy akár több helyre is betanulhatsz.


Én jegykezelő vagyok, szóval arról tudok leginkább írni. Itt általában többen is vagyunk műszakban, legalább 1 ember mindig elöl áll és engedi be a nézőket (itt ellenőrizni kell, hogy kedvezményes jegy esetén tényleg jogosult-e a kedvezményre, illetve, hogy nem visznek-e be nem a moziban vásárolt kaját, és ha 3D-s film van, akkor a szemüvegeket is mi adjuk), a többi ember pedig termet takarít (amire néha elég kevés idő van sajnos) meg időnként ellenőrizni kell a mosdókat, meg a termekben a hőmérsékletet + ha elindul egy film, akkor meg kell nézni, hogy jól indult el, jó film stb. Nagy előnye ennek a pozíciónak, hogy nem dolgozunk pénzzel, szóval nem nagyon fordul elő, hogy hiány van és fizetnünk kell (max a 3D-s szemüvegeknél, de egyrészt nem jellemző a hiány, másrészt meg valami 270 ft egy szemüveg, szóval azért nem nagy összeg.) Hátrány, hogy ha zársz, meg kell várnod az utolsó film végét és kiengedned az embereket, ami valamikor éjfél és hajnali 1 között szokott lenni (bár legalább ilyenkor már nem kell takarítani)


A büféseknél előny lehet, hogy többet keresnek és még borravalót is szoktak kapni, viszont egyrészt pénzzel dolgoznak, és ha ott hiány van, akkor azt vonják a fizetésükből, másrészt ha pl. egy kis pohár nincs meg az már 700 ft mínusz. (Bár elvileg ritkán van ilyen, hogy kevesebb pohár vagy bármi van)


A pénztárosokról tudok a legkevesebbet, de ott azt hallottam hátrányként, hogy egész nap ott kell ülniük és hosszú távon az nem valami kényelmes, meg ugye ők is pénzzel dolgoznak, szóval ott is előfordulhat hiány.



Összességében amúgy jó munka, és ha egyetemre jársz és vannak olyan napjaid amikor be sem kell menned akkor szerintem teljesen jó suli mellett is, viszont ha gimibe jársz vagy nappalin tanulsz szakmát és sok órád van, akkor kicsit nehezebben megoldható mert fixen vannak a műszakok, és nem mondhatod azt, hogy te pl. 3-tól 7-ig szeretnél dolgozni, ha nincs ilyen műszak.

2021. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kedves 3. válaszoló, a fix műszakok beosztása hogyan van? Letudnád írni kérlek?
2022. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Engem is érdekelne a műszakok beosztása! :))
2022. jan. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!