Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz lehet, hogy ha nincs...

Igaz lehet, hogy ha nincs rajta a telefonszám és/vagy az email cím a csomagon, akkor a vám visszaküldheti a feladóhoz?

Figyelt kérdés

Évek óta rendelek egy angol oldalról ugyanazzal a címmel. Az új szabályok bevezetése óta viszont nem kapom meg a csomagjaimat, nemrég kaptam az emailt, hogy visszaküldik az árát, mert visszament a csomag.

Nem tudom pontosan hol lehet a gond. Ékezettel van megadva a nevem a címem, eddig gond nélkül megjött, de az emailjeikben mostanában ü és hasonló betűk vannak az ékezetek helyén, lehet, hogy így sikerült feladni is. Ugyanakkor mostanában más postás szokott lenni nálunk, akinek lehet nem sikerült összetenni, hogy melyik a postaládám (egy levél, ami nagy nehezen megérkezett Belgiumból a postaládák tetején volt). Az én nevem nincs kint, csak apumé, ritka vezetéknévvel, plusz ugye van, hogy fordított sorrendben van a vezetéknév-keresztnév, meg vagy van ékezet vagy nincs.

Mások azt írták (akik szoktak még erről az oldalról rendelni), hogy ha nincs a csomagon rajta a telefonszám és/vagy email cím, akkor is visszaküldi a vám, nem küldheti tovább kézbesítésre. Ez szerintem hülyeség, mármint tudtommal ezek nem a címzés kötelező részei. Van ennek bármi valóság alapja? Tényleg kötelező ezeket ráírni?

Az újrarendelésnél a cím 2 sorba beírtam a telefonszámom és email címem, mert nincs külön ezeknek sor és a többiek szerint így jó. Ugyanakkor van egy csomagom úton tőlük, ahol még nem írtam ezeket bele, illetve egy másik angol oldalról várok 2 nagyobb értékű, fontos csomagot, ahol szintén nem tudom, hogy rajta lesz-e a telefonszám, email. Emiatt aggódok a leginkább, mert nagyon drága volt a szállítási díj, és limitált, aláírt dolgokról van szó, ha visszaküldik, akkor nem biztos, hogy ők olyan simán visszaadják a pénzem, az meg esélytelen, hogy újra tudjam rendelni ezeket, mert az első nap elkapkodták az összest.


2021. szept. 19. 16:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!