Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2000 Ft-os bankjegyekből...

2000 Ft-os bankjegyekből miért van ilyen kevés?

Figyelt kérdés

Amikor bankban pénzt veszek fel, akkor általában 9000-re végződik az összeg (pl. 39000, 19000), hogy ne csak 10, és 20 ezreseket kapjak.

Legutóbb 49000 ftból a 9000-ret úgy adta ki, higy 1 5ezres, és 4db ezres.

Korábban már jártam úgy, hogy 9db ezrest adott.


2000ft-os bankjegyet nagyon ritkán látok. Boltban sem szoktam visszakapni kétezrest.

Abból kevesebbet gyártanak?

Néhány évvel ezelőtt nagyon rövid ideig (kb 2 hónapig) dolgoztam pénztárosként (nem találtam munkát, és betanítással elmehettem egy áruházlánchoz kasszázni), ott is nagyon kevés kétezre bankjegy volt.

Más is ilyan ritkán lát kétezrest?



2021. szept. 22. 21:18
A kérdező szavazást indított:
Én is ritkán látok
Ugyanolyan gyakran találkozok vele, mint más bankjeggyel
16 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű oka van, az ATM-be tehető készpénz ugye limitált, van a gépnek egy kapacitása. Ezt optimizálni kell, hogy a lehető legtöbb ügyfél tudjon pénzt felvenni belőle. Osztottak-szoroztak és az jött ki, hogy az 1000-es, az 5000-es és a 20000-es az a három címlet, ami ha van a gépben, akkor bármilyen összeget üt be az ügyfél, optimálisan ki tudja adni ezekből a címletekből, így lassan fog kifogyni a bankjegy a gépből. Mivel szinte mindenki utalva kapja a fizetését, amit vagy kártyás vásárlással költ el, vagy ATM-ből felveszi, ezzel a három címlettel találkozik a leggyakrabban, ezeket fogja a boltban otthagyni, így ők is ezekből kapják a legtöbbet. A másik két címlet a 2000-es és a 10000-es, illetve a kakukktojás 500-as csak kering a forgalomban. Az 500-as azért kakukktojás, mert kvázi értéktelen már, gyorsan elhasználódik, ezért abból többet gyártanak, így több is van belőle forgalomban, ezért gyakrabban találkozik vele az ember. A 2000-es és a 10000-es viszont még értékes, nem cserélnek olyan gyorsan gazdát, ezért kevesebbszer találkozni velük a boltban és mivel 1000-esből és 5000-ekből sokkal több van, mert többnyire az ATM-ből felvett pénzzel fizetnek, az optimális egyensúly megtartása miatt azt gyakrabban is kapsz vissza, mint 2000-est és 10000-est.
2021. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tessék ennyi papírpénz van forgalomban:

[link]

2021. szept. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2.-pont ezt olvastam én is, szerintem nem reális ami bele van írva
2021. szept. 23. 18:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!