Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A közterületeken a piros...

A közterületeken a piros postaládákat ürítik a postások kézbesítésre?

Figyelt kérdés

Az előző albérlő banki levelei még egy hónap után is hozzám jönnek (szóltam már neki, hogy írassa át a bankban).

Ha öntapadós papírra (fehér matrica gyakorlatilag) ráírom az új címet, és az én mostani címemre ragasztom a jobb alsó sarokba, és bedobom egy ilyenbe, akkor megkapja, ugye?

Mivel banki levél, a díj hitelezve van, a posta messze van, ilyen postaláda meg a sarkon és inkább ide dobnám.

Köszi!



2021. szept. 27. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kapja meg. Az egy külön szolgáltatás, amiért fizetni kell.
2021. szept. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Be kell jelenteni postán, hogy címzett elköltözött. A piros postaládákat ürítik amúgy, de nem a címzettnek fogják továbbítani, azért tényleg fizetni kell.
2021. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Viszont nem nekem kell fizetni. Miért ne kapná meg? A bank fizette, ezért van ráírva, hogy díj hitelezve. Arról nem én tehetek, hogy hónapok alatt képtelen volt a banknál átíratni a címét, főleg, hogy már szóltam neki emiatt. Nem az én dolgom, hogy a saját pénzemből neki küldözgessem a leveleket.
2021. okt. 7. 17:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem is neked kell fizetni.. A bank meg azt fizette, hogy arra a címre menjen, ahol éppen te vagy, mert az van megadva náluk és nem történt módosítás ezt illetően..a díj hitelezve azt jelenti, hogy akkor feladták (a feladó utólag egyenlíti ki a számlát) és viszik a címhelyre. De szó nincs utánküldésről, meg ide-oda küldik csak mert nem lakik ott és “díj hitelezve”.

A te dolgod az, hogy bejelented a postán.

2021. okt. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem dolgom. Az a dolgom, hogy jeleztem az előző lakónak, hogy jelentse be az új címet. Nem kötelességem postára mászkálni, mert ő nem volt erre képes. Így járt. Még jófej voltam, hogy emlékeztettem az új cím bejelentésére.
2021. okt. 8. 06:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Minek kérdezel, ha ennyire ellenszenves vagy?

A te dolgod igen is az, hogy bejelented. Belegondolsz jogilag mennyire oké az, hogy kapod valakinek a személyes leveleit? Ami bizalmas anyagi és személyi adatokat tartalmaz? Ha ő nem tette meg a szükséges lépéseket neked kell, amit megtehetsz, az pedig az, hogy bejelented, nem lakik ott.

De igazából azt csinálsz, amit akarsz, ha nem érted a lényeget, így értelmetlen a beszélgetés és a kérdés..

2021. okt. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyok ellenszenves. Szóltam neki, szóltam a tulajdonosnak is. Az ő dolga a saját lakcímét intézni. Jogilag övé a felelősség... Nem bontottam fel, arról meg nem én tehetek, hogy kérés ellenére sem érdekli, hogy nem kapja meg a saját leveleit. Amúgy meg hiába jelentem be, max azt az egy levelet továbbítják, de az adatbázisban átíratni csak ő tudja magának... Személyivel, új lakcímkártyával. Ez ugye megvan?
2021. okt. 8. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Kicsit igazat adok a kérdezőnek. Sokan még annyit se tennének meg hogy itt ki írnak miatta egy kérdést. Nemhogy új címet írnának a borítékra (a jót) és fáradnának vele hogy megpróbálják továbbítani akinek kell. A legtöbb ember úgy vágná a tűzbe mint a huzat. Föleg ha semmi nyoma nincs hogy átvette mert mondjuk nem tértivevényes hanem csak bedobja a postás oszt jó napot. A kérdező azért Én úgy látom hogy próbálta megtenni amit tud, addig amíg Őt nem éri hátrány emiatt. Pl nem fog amiatt kivenni egy szabadnapot a munka helyén hogy másnak az ügyeit intézze.
2021. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én meg, mint ex postás válaszoltam. A fáradozása csak neki telik időbe, mivel senkit nem érdekel, hogy mit irogat rá. Ugyanúgy fogja kapni a küldeményeket, amíg be nem jelenti vagy az előző lakó nem módosítja.
2021. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!