Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » E-bayen nyertem képeket...

E-bayen nyertem képeket aukción,amiket kifizettem az eladónak. Ma jött meg tőle a csomag ajánlott levélben,de az egyik megnyert kép nem volt benne.Írtam neki,nagyon finoman,hogy legközelebbi rendelésnél tegye bele. Semmi válasz.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem akarok vitát nyitni azonnal, ezért gondoltam inkább megpróbálkozom a probléma megoldással egymás között, de semmi hajlandóságot nem mutat az ügy érdekében. Toleráns vagyok, mert előfordulhat,hogy kifelejtette, de az,hogy válaszra sem éltat már sejtet valamit. Lehet,hogy holnap már ott mosolyog a megvásárolt képem a többi aukciós képe között. Mit csináljak? Mennyi idő múlva érdemes vitát nyitnom?
2021. szept. 28. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Először is: ma kaptad meg, ma írtál neki. Fél nap még hátra van.

Mi van akkor, ha nem ül egész nap a gép előtt?

Webáruházban dolgozom. Nyitva tartási időben lehetőleg gyorsan válaszolunk, de néhány óra azért van amikor eltelik.

Egy magányos eladónál ez lassabban megy.

Időeltolódással számoltál? Lehet, még vagy már alszik, ha nem európai

2021. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Németországból jött a levél,német eladó. Ha nem "reklamációval kapcsolatban kerestem meg korábban", akkor a levél megírásától számított 1 órán belül válaszolt. Azért is írtam,hogy gyanús az egész,és sunnyog.
2021. szept. 28. 13:16
 3/10 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Nem magányos eladó,hanem nagy cége van. Ebből kifolyólag előfordulhatott,hogy véletlenül kimaradt az az 1 db kép. Ámbár, nem hinném,hogy ez a helyzet, mert ennél az eladónál úgy nagyjából másfél évvel ezelőtt volt egy ugyan ilyen eset. A reklamációm miatt fekete listára tettek, ( önhibámon kívül, mert szóvá mertem tenni,hogy 2 db kép nem volt a csomagban amiket megvettem).Azóta levettek a tiltó listáról, ki tudja miért..de ennek dacára most megint ugyan ott tartunk mint akkor. Miért nem keresek másik eladót? Mivel egyedi képeket vásárolok, ezért ami kell, vagy megtetszik,az épp nála van meg, és ezért is ragaszkodom hozzá. Nem azért mert annyira korrekt lenne,hanem mert jó az áruválasztéka,és olyan amit én keresek.Ettől függetlenül,egy eladónak nem kell kihasználnia azt,hogy a vásárló kapaszkodik érte, hanem szolgálja ki becsülettel,és küldje el szegény parasztnak, amit csórika megnyert,és becsülettel ki is fizetett.
2021. szept. 28. 13:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem ragaszkodnék hozzá, ha már volt gond és másodjára is ugyan az történt. Vannak Magyarországon is művészek akik megcsinálják neked, kézi rajzot, festést is. Ha amatőrtől rendeled, az ára is baráti lesz, nem kell százezreket, milliókat ott hagynod. De ha ragaszkodsz Németországhoz, él ott egy amatőr festőművész ismerősöm.
2021. szept. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából, elnézést a pontatlan fogalmazásért. Ezek képeslapok. Történelmi képeslapok. Portré képek emberekről, családokról.
2021. szept. 28. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom hogy így jártál, kellemetlen szituáció, remélem mihamarabb megoldódik.


A feleségemtől tanultam, aki korábban egy e-bay szerű távol-keleti hatalmas webshopnál dolgozott, hogy minden egyes alkalommal, amikor jön csomagod, kamera előtt nyisd ki. 2-3 perc az egész, és az okostelefonok korában nem jelent extra fáradalmat, de biztosítékként sok fejfájástól megóvhat. Mutasd be először a bontatlan csomagot, majd a kést, és kezd el kinyitni a kamera előtt, és semmiképp se állítsd le a fölvételt, amíg nem bizonyosodsz meg arról, hogy minden benne van tökéletes állapotban. Ha valami hiányzik, vagy törött, csak vegyed föl a tartalmat.

Érjen bármi probléma, egy ilyen videóval megkérdőjelezhetetlen az igazad. Itthon nem tudom mennyire elterjedt, de a kínai, tajvani, japán, koreai világban elfogadják.

2021. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Szóval évek óta nála vásárolsz, törzsvevő vagy, most nem tett bele egy képeslapot (előtte is előfordult már, de arról hallgatsz, hogy azt pótolta-e?) és néhány óra után - mivel a postás délelőtt jár, ugye és ma kaptad meg a képeket- itt gyalázod az eladót, aki mit sem sejtve nyilván dolgozik a "nagy cégében".

Magad is írod, hogy előfordulhatott, hogy véletlenül kimaradt.

Megfordítom a dolgot: miből gondolod, hogy aki évek óta elad, annak pont a Te nyamvadt kis képed árára van szükség és ezzel becsap?

Ha máskor is előfordult már, hogy nem kaptad meg, ennek ellenére továbbra is innen rendelsz, akkor nyilván vállaltad a kockázatot, hogy később is előfordulhat.

De korántsem hiszem, hogy erről van szó.

VÁRJ TÜRELEMMEL!!! és ne járasd le a másik embert vétlenül :-( - mindenki tévedhet...

2021. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

"gyanús az egész,és sunnyog."


Te meg rágalmazol.

2021. szept. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7/8-as válaszoló


Nem tudom,hogy mit nem tudtál értelmezni azon amit leírtam, de szerintem nagyon elbeszélünk egymás mellett,ezért kifejtem neked a dolgot.

Igen, nála vásárolok,mint törzsvevő a fentebb leírt okból kifolyólag. Voltak vele gondok, amiket finoman közöltem is vele úgy,hogy nem nyitottam vitát E-bayen,hanem privátban írtam. Amikor ugyan ez volt a probléma, szintén jeleztem neki,hogy 2 kép kimaradt a csomagból..esze ágában sem volt pótolni,helyette szépen fekete listára tett, amit nagyjából pár hónapja oldott fel. Most ugyan az a szitu, hogy a kép "véletlenül kimaradt".Soha nem pótolta az előzőekben kimaradt képeslapot,ahogyan most sem fogja. Mit sem sejt a dologról? Ohh,dehogynem sejti drágám, nagyon is jól sejti,hogy kihagyta azt a fotót, én nem vagyok azért ennyire naiv,és jóhiszemű mint Te ezzel kapcsolatban. Gyalázom? Ha egy vásárló, csak egy alkalommal nem tud fizetni E-bayen az eladóknak,valamilyen oknál fogva,megy az ezer felszólítás, a gyalázkodás, a fekete lista, meg anyám kínja..Akkor oda-vissza ez nem működhet? Ő nem teljesítette az adás-vétel ráeső részét, abszolút jogos a felháborodás részemről. Az a legnagyobb szemétség az egészben,hogy épp azért nem válaszol a privát üzenetre,mert tudja,hogy bűnös,és azért nem fogok pattogni,meg vitát nyitni,mert akkor letilt,és ennyi...Nagyon fair dolog,nem igaz? Ezen már mit várjak türelemmel: Azt gondolod, majd saját költségen el fogja nekem utólag küldeni? Nagyon jó vicc, komolyan. Nem, nem azt vállaltam ilyet, hogy bárki aljas módon kifizetett termékeket nem küld el. De nem is értem, minek magyarázkodom itt. Mindenki más tökéletesen megértette a dolgot,nem értem,hogy neked miért okoz nehézséget.Jaaaaa,és mindezek mellett, ez nem rágalmazás, hanem TÉNYKÖZLÉS.

2021. szept. 28. 18:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A "sunnyog" az nem tényközlés.

Meg az "aljas módon" sem.


Nem állítottam, hogy nincs igazad és nem jogos a reklamálás - mindössze azt állítom, hogy azért, mert 3-4 óra leforgása alatt nem válaszolt, attól még nem "sunnyog" és nem "aljas".

2021. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!