Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerződéskötés - hogyan?

Szerződéskötés - hogyan?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés kapcsán gondolkoztam el, ahol többen egybehangzóan állították, hogy el sem olvasták a diákhitel szerződését, mert hosszú és különben is minek. Van itt egy csomó olyan kérdés is, amire a válasz tutira az adott szerződésben található, főleg munkával és hitellel kapcsolatban.

Számomra alapvető, hogy minden szerződést átolvasok, egyet nem sikerült eddig, egyszerűen nem bírtam felfogni, de azt végül nem is írtam alá. De kezd az az érzésem lenni, hogy egyedül vagyok ezzel.

Ti mit gondoltok? Én lennék túl szőrszálhasogató, hogy napokig ülök egy szerződésen aláírás előtt? Vagy ők lazázzák el? Mi lenne az ideális?

(igazából ettől függetlenül megtartom ezt a szokásom, mert biztonságos, inkább csak elméleti jellegű a kérdés - na meg kíváncsi vagyok arra, ti hogy szoktatok eljárni)


2010. szept. 2. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, én is átolvasom a szerződést aláírás előtt. Utánanéztem egy kicsit a diákhitelnek is nem érdemes felvenni.
2010. szept. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez megnyugtató :)

Bár a diákhitellel nem értek egyet, mert szerintem akinek pl. csak a pénz akadályozza, hogy egyetemre menjen, amúgy pedig nagyon okos, annak érdemes fölvenni. Szóval egyedi a dolog, bár tény, hogy sokan felelőtlenül veszik fel bulizásra.. :(

2010. szept. 2. 11:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen ebben igazad van, van aki tényleg nem arra költi amire adják. Azt is tudom a pénz nagy úr, ha nincs, ha valaki nagyon okos és tudja mit akar az gondolkodjon előre és takarékoskodjon. Én megtanultam a saját káromon, igaz nekem nem diákhitelem volt, de a lényegen ez nem változtat.
2010. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én írtam többek között a diákhiteles kérdésre, hogy azt nem olvastam végig, mert az kellett.

De ez csak a diákhitellel volt így. Abban valahogy jobban bíztam, mert mégiscsak az állam garantálja, másrészt meg kellett albérletre, szóval nem volt választásom.


A többivel viszont úgy vagyok, hogy először is van néhány jól bevált, régen kialakult előítéletem. Az egyik az, hogy minden bank szemét zsidrák, és akkor üzleteljen velük bárki, amikor a nyakát rakná a kés alá :> A média is mocskos csaló banda, azt se kell elhinni nekik, amit kérdeznek. Populárisabban szólva: "a tájékoztatás nem teljes körű". Kezességet nem vállalok rokonnak se, a házat meg nem terhelem meg semmilyen körülmények között. Pont.


Ezek az előítéleteim még a Horn kormány alatt alakultak ki, a Bokros-csomag, a Postabank, Tocsik, meg hasonló botrányok alatt. Azóta sikeresen meggátoltak abban, hogy eladósítsam magam a devizahitelesekhez hasonlóan, bármilyen jól hangzó dumát nyomtak.


Ha meg valami mégis átjut az előszűrőn, azt természetesen elolvasom, de a legfőbb gát mégis az előszűrő, mert a szerződések úgyis úgy vannak megfogalmazva, hogy hiába olvasod el, úgyis megszopod :> Lásd a devizahitelesek legális uzsoráját, hogy eladási áron hiteleznek nekik, de törleszteniük már a vételi árfolyamon kell...

2010. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A múltkor hallgattam egy rádió műsort, ahol a téma pont az volt, hogy a reklámok buzdítják az embereket a fölösleges kiadásokba, hitelfelvételekre és, mert mutogatják a szép autókat, plazma tv-t, stb., hogy az állam sem jár jó példával, mert az is hitelekből old meg mindent és, hogy mínuszba is mehetnek.
2010. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!