Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire van biztonságban egy...

Mennyire van biztonságban egy kriptó walletben (pl. Metamask, Exodus) a pénzem?

Figyelt kérdés
Tehát nem arra gondolok, hogy ellopják, hanem arra, hogy tud-e a bíróság vagy az adóhatóság ebből az összegből lefoglalni, letiltani? Egyáltalán láthatja-e, hogy mennyi összeg van rajta? És ha felkeresi a szolgáltatót, Mondjuk a Metamaskot, hogy adjon információt a pénztárcámról? És a szolgáltató láthatja a pénzem, vagy még őelőtte is rejtve van? Mennyivel biztonságosabb egy hard wallet?

2021. okt. 14. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemtudja senki melyik kinek a pénztárcája, és azt sem tudják kinek van/nincs kriptója. A Metamask meg ezeknek semmi köze a criptódhoz csak az alkalmazásuk generál tárcát. A criptód nem a tárcádban van hanem a bloklánban. Azt nem tudom hogyha lefoglalják az eszközöd akkor tudnak-e tenni valamit mert akkor be tudnak lépni a tárcádba feltéve ha tudják egyáltalán mi az a kriptowallet.
2021. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En vennek egy ledgert a helyedben, arrol soha senki nem tudja elkobozni a penzt.

Exodusnal mar volt par olyan hogy eltunt emberek penze... Semmi kepp nem hasznalnam, ird csak be a googlebe hogy exodus wallet disappeared coins

2021. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a pénz fizikálisan nincs a walleten, hanem a blokkláncon van. A walleten csak a címek vannak.
2021. okt. 21. 12:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Ma az egyik facebook csoportba posztolták, egy kissé aggodalomra ad okot: "Szervusztok! Nem szoktam írogatni, bár mások véleményére "mindig kíváncsi vagyok", de most azért írok, hogy ti is tudjatok vigyázni a pénzetekre , főleg ha a Metamaskon tároljátok, ugyanis rendszeresen megcsapolják. Sajnos többek között az enyémet is. Egy kis nyomot hagyott maga után az elkövető, de sajnos még eddig nem értem utol. Valószínűleg nem is fogom. Azóta a metamaskos pénztárcám kitöröltem, de még hallani se akarok ilyen szar pénztárcáról! Üdvözlök mindenkit." (A helyesírási hibákat kijavítgattam.)
2021. okt. 21. 12:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!