Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pontosan hogy kell kriptóval...

Pontosan hogy kell kriptóval kereskedni?

Figyelt kérdés
Szeretnék belevágni, de csak sok sok tanulás után. Az egyik nagy kérdés, amit sok videóban, weboldalon hallok, olvasok, hogy mit jelent az, hogy eladás. Értem én, hogy veszek valamilyen valutát amivel kereskedni szeretnék. Ha elértem a célárfolyamot hogyan adom el? Mire váltom át, hogy az árfolyam esését kivárjam. Visszaváltom euróra, vagy másik valutába?

2021. okt. 24. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de eleg jol hoz az ha csak siman megveszed es tartod.
2021. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Olcsó veszel, drágán eladsz, mint kb mindenben, azt hogy mire váltod át, miért adod el rajtad áll. Euro-ra vagy másik kripto-ra, ahogy kedved tartja
2021. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nonononono... nem mindegy, hogy mire váltod át. Vannak stabilcoinok, amik értéke pl. fixen 1$. Erre célszerű átváltani a coint, amikor már elérte a kívánt árat, mert így nem lesz adóköteles (mert ez is egy kripto). Ha euróra, dollárra vagy forintra váltod át, akkor az pont ott abban a pillanatban adóköteles lesz, függetlenül attól, hogy számlára kiutalod-e.


Na de egyébként az a lényeg, igen, hogy megveszed - felmegy az ár - eladod. Ez persze nem nem könnyű. Aki nem akar kockáztatni, mert ezzel azért bőven lehet bukni is, az megveszi és tartja.

2021. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mire érdemes átváltani? Milyen stabil coinok vannak?
2021. okt. 26. 08:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Usdc, busd, valamint a leghíresebb, az usdt. Usdt-ből 3 féle is van, ha tőzsdéről kiveszed, akkor figyelned kell, hogy melyik hálózat tárcájána küldöd. Ezeken kívül is van még stabilcoin, de ez a top3.
2021. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2021. okt. 26. 11:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!