Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatal párként milyennek...

Fiatal párként milyennek számít ez alapján az anyagi helyzetünk?

Figyelt kérdés
Húszas éveink végén járunk mindketten, az én szüleimnél lakunk egy közös házban, de egy teljesen külön lakrészben, önálló háztartást vezetve. Nem tudnánk és nem is szeretnénk már innét elköltözni, itt képzeljük el a jövőnket is, szerencsére jól megvagyunk így négyen, semmi konfliktus nincs köztünk. A ház 200 négyzetméteres, felújított, szépen berendezett és karbantartott,2000 négyzetméteres telekkel, konyhakerttel,gyümölcsössel. Ezen kívül egy 1 hektáros szántóföld és egy zártkert borospincével is a családunké. Helyszín egy vidéki megyeszékhely. 3 autónk van, egy szüleimé, egy páromé, egy pedig az enyém, középkategóriásak, átlagban 10 évesek. Szüleim pár év múlva nyugdíjba mennek, jelenleg kettejük fizetése kb netto 350 ezer havonta. Párom villanyszerelő egy cégnél és maszekban is dolgozik, átlagban 400 ezret hoz haza, Én nettó 300 ezret keresek irodai alkalmazottként. Magyar állampapírban 15 millió forintunk van lekötve, készpénzben kb 5 millió a megtakarításunk. Hitelünk, tartozásunk nincs. Nem élünk nagy lábon, nem költekezünk feleslegesen, inkább gyűjtögetünk tovább az esküvőre, babára, ezeket pár éven belül tervezzük. Szerintetek milyen ezek alapján az anyagi helyzetünk a magyar átlaghoz, a velünk egyidősekhez képest, és milyen jövő nézünk?

2021. okt. 27. 18:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon nagyon nagyon jó enyhén szólva is:)

Mi sajnos napról napra élünk kb, rengeteg ideggel.

Nektek további sok sikert :)

2021. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Az átlagnál jobb. Nekünk is ennyi pénzünk van, mi 28 évesek vagyunk, bár ezt a részt nem értem: "Nem tudnánk és nem is szeretnénk már innét elköltözni"


Mi építkezünk, mert ennyi pénzből megtehetjük, hogy némi hitelt felveszünk

2021. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem átlagos. Van kb. 25 millió vagyonotok, és akkor felfelé kerekítettem az autók értékét. Ez 2 főre, fejenként 10 év munkaviszonyt feltételezve havi ~100 ezer megtakarítás fejenként. Ez nem olyan sok akkor, ha nem kell lakhatásra (albérlet/hitel törlesztő) költeni.

A családotok anyagi helyzete nagyon jó, de az (még) nem a tiétek, majd max akkor ha megöröklitek.

2021. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Hat szerintem bőven átlag alatti, nincs ingatanotok, gyenge a fizetésetek és komoly megtakarításotok sincs.
2021. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

A tiétek semmilyen. Nincs saját háztartásotok, a szülők nyakán éltek.


A családotok vagyonos.

2021. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

A magyar átlagnál sokkal jobb, ilyen alappal nagyon jó körülményeket teremthettek magatoknak. Bár egyáltalán nem a nulláról indultok, jó alapotok van. Ha egy futóversenyhez hasonlítjuk, olyan ez mintha ti egy bajnok edzővel, dietetikussal, a legmodernebb felszereléssel indulnátok, míg a többi résztvevőt éheztetnék és jól megvernék a verseny előtt. (értsd Pesten 200 ezer mínusz is lehet havonta egy albérlet.)

Persze ez nem a ti hibátok, éljetek okosan ezzel a lehetőséggel..

2021. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Szülők nyakán lakni, még ha külön lakrész akkor is, nem egy perspektíva, nem önállósodás, 200m2 lakrészre meg abszolút nincs szükség, még ha 3 gyereket nevelnétek, akkor sem.

Szüleitek vagyonosak, nektek megvan mindenetek, picivel átlag feletti ahogy éltek.

2021. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Szülők nyakán elég gáz
2021. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván nem a lakrész 200nm, hanem az egész hàz.
2021. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
Szülőkön élősködve nem lennék erre ennyire büszke. Kellene amúgy a francnak ekkora ház telekkel. Fizetésetek igencsak középszerű de inkább alacsonynak mondható megtakarításotok sem valami combos. Persze van akinek még ennyije sincs....azokhoz képest jól álltok.
2021. okt. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!