Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják folyton azt...

Miért mondják folyton azt hogy a bitcoin mögött nincs semmi (se cég se ország) miközben az arany mögött sincs?

Figyelt kérdés
2021. okt. 29. 13:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Sok hulyeseget mondanak hogy miert nem jo es meg tobb hulyeseget arra hogy miert jo. Szerintem az emberek lustak, ne neznek semminek utana, pedig boven eleg lenne a penz tortenetenek alapos ismerete es kb egyertelmuve valna hogy miert lesz a bitcoin akkora amekkora. Nekem a kedvenc sztorim az amikor egyik torzs/nep kerek kotabla resze alapjan hataroztak meg hogy kinek mekkora a vagyona, minel nagyobb szelet a kotablabol annal tobb "penz"-t jelentett. Na ugyanez a bitcoin csak a kotabla virtualis, 21 millio egyseggel es sokkal de sokkal tobb alegyseggel. Szepen látszik hogy a jovo arrol fog szolni hogy ezen virtualis kotabla cikkeit kezdjuk majd gyujteni, mig majd az early investorok a citadellabol fognak lenezni a por nepre :)
2021. okt. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Nekem az a kedvenc történetem amikor gazdasági ossszeomlasnal egy ország konzerveket használt pénznek. Na ott nemcsak hogy volt mögötte valami hanem a pénzt ott ténylegesen meg lehetett enni. Csakhogy a válság évekig húzódott s végül a konzervek lejártak annyira hogy ehetettlenek lettek de mégis tovább használták pénzként.....
2021. okt. 29. 18:15
 13/38 anonim ***** válasza:

Az arany kézzel fogható (tehát nálam van, eláshatom a kertben, vagy ilyesmi), válság esetén is lehet fizetőeszköz - akár élelmiszerről beszélünk, akár le kell fizetni valakit, hogy ne küldjenek munkatáborba meghalni...

A kriptovaluta mögött ok, tegyük fel, hogy van pénz - mi van, ha az akinél van, mármint a központban, lelép vele? :) Egy full ismeretlen emberről beszélünk, akinek neve sincs, se referencia, se utolérhetőség... stratégiában a piramisjátékra emlékeztet.

2021. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Aranyat elásod s odadobnak egy hidrogén bombát annak annyi de a kriptovaluta megmarad hacsak nem globális termonukleáris háború

van ahol minden összeomlik vegleg

2021. okt. 29. 21:03
 15/38 A kérdező kommentje:
"A kriptovaluta mögött ok, tegyük fel, hogy van pénz - mi van, ha az akinél van, mármint a központban, lelép vele? :) ". Eh, utána kéne olvasni annak hogy mi is az a kriptovaluta...
2021. okt. 29. 21:04
 16/38 anonim ***** válasza:

Kozpontban lelep vele :)))))

XD ki? A valuta diszpecser? :)))) Vagy a konyvelo? :))) A kriptovaluta orzo tiszt? :))

2021. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Aki ennyire nincs képben azzal én nem szoktam róla beszélni...

Hiába mondasz neki róla bármit egyszerűen nem tudja megérteni mert alapvető dolgokat nem tud. Akkor se tudná megérteni, ha akarná...

2021. okt. 29. 21:57
 18/38 anonim ***** válasza:

"Kozpontban lelep vele" - Pénzt utalsz kriptovalutáért, ha azzal a pénzzel lelép a központban valaki, akkor már nem tudod újra pénzre váltani a kriptovalutát (mert nincs mögötte semmi).


"XD ki? A valuta diszpecser?" - A Quaestor és a Kun Mediátor is adott ki betétkönyveket, és amikor leléptek a pénzzel a főnökök, akkor a pénzátos csak csóválta a fejét, hogy ok, itt van a pénzed a takarékban, de mégsincs itt :)

2021. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Reménytelen eset
2021. nov. 1. 11:10
 20/38 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék hogy néz ki egy decentralizált valami központja...
2021. nov. 1. 11:11
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!