Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudok hiteles másolatot...

Hol tudok hiteles másolatot csináltatni érvényes, pecsételt, aláírt dokumentumról? Kormányablakon kívül végeznek ilyet pl papírboltban, postán Vagy rendőrségen? Mennyibe kerül egy hivatalos másolat? Kb?

Figyelt kérdés
Lehet rossz kategória de örülnék a segítségnek mielőtt belevÁgok. További kÉrdésem mÉg az lenne hogy a postán kapott csekk kifizetésről (egye az a sárga csík) az lekérdezhető a Postai rendszerből ha elveszett? Kifogtam az egyetlen olyan megállapodást aminek egyik buktatója lehet ha nincs nálam a (saját, dátummal ellátott, kódszámos és árat tartalmazó kifizetési csekkem. Elhajítottam a kukába, ki gondolta volna hogy kelleni fog...

#posta #irat #okmány #Hatósági másolat #Papítbolt
2021. nov. 10. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Hiteles másolatot csak közjegyző készít.
2021. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Jól irja az 1.


A közjegyzői kamara weboldalan megtalalod a díjszabást.

2021. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Mielőtt megkérdeznéd, hogy van-e olcsóbb közjegyző, csak szólok hogy nincs. Törvényben előírt díjakkal dolgoznak.
2021. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És kormányablakban ahol kiadták ezt a hivatalos papírt, ott nem fénymásolják le és pecsétlik le mint hivatalos màsolat? Az ügyintézőm a kormányablakba irányított, a járási hivatalba.


És a postai csekket le lehet keresni a rendszerből? Kiadjàk ha igazolom magam?

2021. nov. 10. 21:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Ingyen lepecsételték a járási hivatalban. Azt mondták hogy bármilyen hivatalban lepecsétlik és fénymásolják (itt ingyen de amúgy is fillérekért) - nem tudom miért írtátok hogy közjegyző csinálja (biztos ő is, de nem csak ő) elég sok helyen. Postán is. Meg nem vagyok benne biztos de néhány nagyobb papírboltban ahol pl kulcsot is másolnak, kárbejelentő papírt meg hasonló hivatalos papírt lehet vásárolni meg egyéb ügyeket intéznek. Rendőrség is hivatalos de szerintem ott minimális erre az esély.
2021. nov. 11. 19:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen okos vagy, miért írtad ki a kérdést? :-O
2021. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Ezt 2 nap alatt már 2x kaptam meg. Látod a kérdés utáni válaszom közti időbeli különbséget? :0 nem? Azóta kitudakoltam, ennyi. De ez a degradáló stílus ennyire jelen van itt vagy csak te írtál két kérdésem alá? Vagy csak tudatlan vagy Abban hogy működik az információ áramlás? Nem értem mi bajod.

2021. nov. 11. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!