Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mennyi pénzt...

Szülők! Ti mennyi pénzt költötök a gyerekeitekre egy átlagos hónapban?

Figyelt kérdés

Akár kisbaba, akár ovis, iskolás. Akár beteges, akár nem.


Most csak a ténylegesen gyereket nevelők válasza érdekelne, ha nem gond. :) Nem hipotetikus válaszok. Igazi családok helyzetéből szeretnék kiindulni.


Minden érdekel: plusz étel, plusz gyógyszer, plusz fejlesztés, plusz ruha, plusz megtakarítás a gyereknek.


5 hónap múlva gyerekünk lesz. Érdekelne, hogy kb mennyivel érdemes számolni. Ugye az egyik fizetés így csökken, szóval kicsit át kell alakítanunk az eddig bevált költségvetést.



2021. nov. 21. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rezsi is megemelkedett a gyerek óta. Többet mosok, többet főzök, többen fürdünk stb. Nem tudom ez mennyi de havi mondjuk 5-6 ezer ft többlet.



De ami konkrét rá:


-Bölcsi: 22.000 ft


-Pelus: 8.000 ft


-Popsitörlő: 2.000 ft


-Kozmetikum (popsikrém, naptej, fürdető, sampon stb mikor mi fogy el) átalányban számolva kb 3.000 ft


-Vitaminja: 3.000 ft


-Kaja: napi egy joghurt minimum elfogy, plusz iszik kakaót is sokat így kap kakaóport és tejet, gyümölcs, zöldség, néha már kisír egy Kindertojást is, ha rendelünk már sokszor neki is kell egy gyerekadag: kb. 20.000 ft többlet biztos hogy van a kaja minimum


Ezen kívül színező, színesceruza, cumi, gyurma, hajgumik fogyóeszköz. Ezekre is elmegy pár ezer. Játékot ritkán kap inkább alkalmakra.


Ruhát igyekszem keveset venni, de azért muszáj, most kapott egy adidas cipőt 8000ért ősszel, egy DD Step csizma volt 12000, és egy váltócsizma CCC-s 9000, overall 8000, kesztyű 2000. Egy szandált nyár elején 6000ért vettem. Most jön a tél, kapott hosszú pizsit 2t és 10 pár zoknit, fizettem 8 ezret. Én igyekszem minőségi ruhákat venni neki. Nagyon más ruhát télre nem kell neki mert még jó rá minden.


Ezenkívül idén kapott trambulint (40e), kapott egy kisasztalt székkel (10e) és egy házikó ágyat 110 ezerért. Szekrény is kellene neki mert még csak kis komódja van ami már nagyon szűkös.

Aztán itt a karácsony, utána meg szülinapja lesz, torta kaja ajándék..



Szóval a havi szokásos van vagy 60 ezer, plusz a többi a ruhák bútorok programok is játszóház, állatkert, ilyenek.


3 éves lesz január végén.

2021. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, ha beteg akkor a gyógyszertár minimum egy 10-es, 20e meg rakunk neki megtakarításba, ezeket kihagytam.
2021. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon hasznos számomra a tervezésben.


Ha bárkinek van tapasztalata még, ne féljen megosztani.

2021. nov. 21. 15:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kicsi autista, így magánóvoda+fejlesztések havi 140 ezer. Hát erre a költségre nem számítottunk mikor harmadik gyereket terveztünk, de az a lényeg hogy szépen fejlődik.
2021. nov. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2 éves


-Bölcsi 93 ezer (ebből 40 állami támogatás, bár még 1et kaptam meg 4ből)


- minimális a kaja része, mert nincs allergiája, apukám heti 2x hoz neki gyümölcsöt, joghurtot stb, de legyen havi 10 ezer ft


-vitamin 10 ezer


- pelus + törlőkendő 10 ezer


- gyógyszer bölcsi előtt vettem h legyen itthon, kb 15 ezer Ft volt. (sinupret, orrspray-k (tengervizes, nasivin)

2021. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!