Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe érdemes most pénzt fektetni?

Mibe érdemes most pénzt fektetni?

Figyelt kérdés
Van most 2 millióm és havonta tudnám 100 ezerrel növelni. Ha van tanácsod kérlek írd le a részleteket. Köszi!

2021. nov. 21. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ mi a célod, mekkora időtávra tervezel, mekkora kockázatot vagy hajlandó vállalni.

Ha ez minden megtakarításod amit diákmunkából az egyetem alatt összeszedtél és első lakásod kezdőrészletére kuporgatsz, akkor államkötvény, esetleg . Ha van egy tehermentes házad, 2 saját autód, és ezen felül 30 milliód különböző befektetésekben, akkor nyugodtan mehet kockázatos részvénekbe, akár kriptoba. A kettő közötti átmenetben emg még van ezer és egy lehetőség.

2021. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha jót akarsz magadnak, erről az oldalról ne fogadj el befektetési tanácsot.
2021. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Miért #2-es, honnan fogadjon el befektetési tanácsot? Menjen be a bankba és majd ott ajánlanak valami nekivalót? Ajánlották a kedves ügyintézők az OTP Supra befektetési alapot is sokaknak, hogy abba tegyék a pénzüket ha jót akarnak. 200+milliárdos összvagyonnal(bocs, most már csak a fele) rendelkező alapról beszélünk, szóval nem kevesen rakták bele a megtakarításukat. Aztán most reszketve ülnek a 40 százalékos bukóban. Szóval a bankba már eleve úgy menj be kérdező hogy tudd hogy mit akarsz, mert előtte utánanéztél a dolgoknak. 2 millió forint az nagyon kis összeg, a havi+100000 is amit hozzáraknál kevés, szóval alacsony kockázattal ebből nem fogsz nagy pénzt csinálni. Én elég borúlátó vagyok a gazdasági helyzetet illetően(lehetséges kamatemelések) , ezért én ezt az összeget most nem vinném tőzsdére. Inflációkövető(persze a KSH-s kamuinflációt követi) állampapírba beteheted hogy csökkentsd a veszteséget, de az biztos hogy a pénzed reálértéken csökkenni fog. Szóval jelenleg a befektetésedtől nem számíthatsz vagyongyarapodásra, csupán veszteségminimalizálás lehet a célod. Életbiztosítással egybekötött megtakarításokban, meg ilyen hibrid termékekben ne gondolkodj, átbaszás az egész. Nyitsz egy tartós befektetési számlát és a közben befolyó pénzekből oda pakolhatsz még menet közben. A kamatok szerintem fognak emelkedni, szóval majd vehetsz rövidebb futamidejű állampapírokat is látható kamattal(amit említettem az 3-5 év). Állampapírnál egy államcsőd kell ahhoz hogy elbukj mindent, szóval ez a legbiztonságosabb, bár 2008-ban ez majdnem összejött azért. Jelen helyzetben sajnos nem a megtakarítóknak áll a zászló és amíg a kormány az eladósodást támogatja a megtakarítás helyett addig ez így is marad.
2021. nov. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Bitcoin 30 szazalek s&p500 60 szazalek, maradekot hagyd meg tartaleknak
2021. nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
tudásba
2021. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kapo1588 ***** válasza:
82%
Egyes es hármas valaszadó: ritka az ilyen értelmes hozzászóló ezen az oldalon. Maximálisan egyetértek veled!
2021. nov. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Hátradőlés helyett jó adok-veszek alap lehet, csak érteni kell ahhoz, amit adsz-veszel, tudni kell gyorsan rendberakni/javítani, és kell a hideg fej, hogy értelmesen belődd, milyen értékű dolgokkal foglalkozol főleg, adott befektetett tőke mellett. Az ugye evidens, hogy jól eladható valamikre kell koncentrálnod. Iskolapélda a mobiltelefon mogul, aki idővel egyre igényesebben javítja is a felvásárolt romhalmazokat, és akár yt csatornát is épít oktató jelleggel erre, hogy nyílt lapokkal mutassa, mekkora pro.
2021. nov. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!