Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék Disney értékpapírt...

Szeretnék Disney értékpapírt venni a páromnak karácsonyra. Hol vegyem?

Figyelt kérdés
Még nem vettem ilyet, eddig csak forexben kereskedtem velük. Erste és OTP banknál vagyok. Jó lenne ha kézzel fogható lenne, borítékban. Brókerhez is regisztrálok ha kell.

2021. dec. 7. 11:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Jajjjj... Ez így nem fog menni. Egyrészt nem igazán vannak már papírra nyomtatott részvények, főleg NYSE-n. 2014-es hír: "Disney no longer issues paper stock certificates.", tehát nincs papír alapú részvénye a Disney-nek. Ha lenne ilyen lehetőség, akkor sem lenne túl egyszerű ilyen értékpapírhoz jutni.

A másik probléma, hogy más nevében nem nyithatsz értékpapírszámlát, meghatalmazással sem. E mellett kell tenni FATCA, CRS, stb. nyilatkozatot, ami szintén nem lehetséges meghatalmazott útján.

Ha egyébként kereskedni szeretnétek, ajánlom a Random Capital brókercéget. Kedvezőek a díjak és az ügyfélszolgálat is jó.

2021. dec. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!