Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » E-bay rendelésem nyomkövetése...

E-bay rendelésem nyomkövetése beragadt "Arrived at destination hub" névnél. Ez normális?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy terméket 23 napja ebayről. kínából érkezik, eddig hibátlanul haladt a szállítás és a nyomkövetés, de 10 napja áll egy helyben. Ezt írja a package tracking. december 16 a tervezett szállítás. Türelmes vagyok, de kicsit aggódom, hogy mi ez. Semmi vámot nem ír, semmi ellenőrzést. Az is fura, hogy 4 napig utazott LEVEGŐBEN, ugyanis PUDONG-ban nincs hajókikötő, csak reptér.


Nov 28, 2021

3:00am

Arrived at Destination Hub


Nov 24, 2021

5:00am

Departed from Origin Country


PUDONG

Nov 22, 2021

11:06pm

Departed from Processing Facility


SHANGHAI

Nov 22, 2021

9:34pm

Package Processed in Facility


SHANGHAI

Nov 22, 2021

9:13am

Arrived at Processing Facility


SHANGHAI

Nov 21, 2021

7:05am

Departed from Regional Distribution Center


Nov 20, 2021

6:08pm

Arrived at Regional Distribution Center


JIAXING, ZHEJIANG

Nov 18, 2021

3:54am

Departed from Local Facility


XIAN, SHANXISHENG

Nov 18, 2021

3:44am

Arrived at Local Facility


XIAN, SHANXISHENG

Nov 17, 2021

6:56pm

Package Received (Customer Service Email: CS@orangeconnex.com)


XIAN, SHANXISHENG

Nov 16, 2021

7:24pm

Shipment Data Received


Nov 16, 2021

3:23am

Tracking number provided


2021. dec. 8. 16:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
de írtak valami mást is, hogy késik??? vagy bármi ami arra utal, hogy csak eltolódik a szállítási idő, de nem veszett el?
2021. dec. 8. 18:28
 12/24 anonim ***** válasza:
Sose szoktak. Onnantól kezdve, hogy a feladó feladja, őt tovább nem érdekli. A kínai postát sem.
2021. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ja értem. Ha lejár a szállítás határideje és én benyomom, hogy nem jött meg a csomag akkor a csomagot attól még kiszállítják, vagy az már elveszik és csak a pénzt kapom vissza?
2021. dec. 8. 18:33
 14/24 anonim ***** válasza:

Kiszállítják. Senkinek sincs ráhatása már egy feladott csomagra, főleg azon a ponton, ahol a tiéd járhat.


Velem volt már olyan, hogy 2 héttel túlcsúszott a legkésőbbi becsült érkezési időn egy csomag, rányomtam, hogy nem jött meg, a pénz visszakaptam, újabb 2 hét múlva pedig megjött.

2021. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Az legális? Tehát ha visszaigénylem a pénzemet, mert túlhaladta a kiszállítási tervet, de később megjön. Akkor ingyé' kaptam egy csomagot?

Szóval ha dec. 2 és dec-16 a tervezett szállítás, akkor dec 17-én már visszaigényelhetem a pénzemet? aztán ha megjön nem kell jelezni sehová?

2021. dec. 8. 18:50
 16/24 anonim ***** válasza:
A szállítási idő az becsült, rögtön másnap azért egy kicsit korai, én sem szándékosan károsítottam meg az eladót, de a kínai csomagok rosszul követettek, nincs visszajelzés arról, mikor érkezik meg valami, neked pedig nincs nagy ablakod (talán a vásárlástól számított 2 hónap?) értékelést adni.
2021. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
persze, világos. akkor dec 16 után egyből kérem vissza a pénzemet. Hogyan csináljam? Attól még meg szeretném kapni a csomagot talán azt kapom amit rendeltem. Szívesen kifizetem, tehát ha időben megérkezik akkor oké, de így...
2021. dec. 8. 19:05
 18/24 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs megkárosítani az eladót, nem ő tehet róla, ha késik a csomag. megnéztem úgy szól ez ebay szabáylzata, hogy ha 16 után visszakérem a pénzem, de mégis megérkezik akkor köteles vagyok kommunikálni, hogy mi legyen. Tehát akkor egyelőre nem teszek semmit, csak várok
2021. dec. 8. 19:10
 19/24 anonim ***** válasza:

Jobbik eset, ha a magyar posta központjába érkezett meg. Akkor még ülnek rajta pár hetet, majd elvámolják, kifizeted és továbbítják.

Rosszabb eset, ha még csak az első Európai dokkba érkezett meg, mert akkor még innen hozzák Magyarországra és ott fog még ülni pár hetet a postán.


Amióta mindent vámolnak már nem éri meg semmit se rendelni Kínából.

Anno a "hőskorban" 10 nap - 2 hét alatt megérkezett minden. Mikor már zsúfolódtak, akkor volt 3 hét is, karácsony tájékán egy hónap.

Amióta vámolás van ez még több idő.


Ha november 16.án adták fel, akkor ha szerencséd van, január közepén meg is kapod...

2021. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
19: vámot már fizettem, nem fogok mégegyszer. Meg hát előre fizettem, utólag nem fogok.
2021. dec. 11. 21:25
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!