Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utólagosan lehet házassági...

Utólagosan lehet házassági szerződést kötni, ha az egyik fél nem akarna ilyet kötni?

Figyelt kérdés
Csak a lakás miatt szeretnék kötni utólag ilyet, nekem volt egy előző lakásom amit még jóval a házasság (illetve az összeköltözés) előtt vettem 12 éve, 5 éve házasodtunk össze, 3 éve eladtuk azt a lakásom, és vettünk (az én nevemre) egy nagyobbat úgy, hogy a szüleimtől kaptam 5 millió ftot, feleségemnek meg nem kellett beleadnia semmit sem az új lakásba, viszont ha válnánk neki kellene a lakás értékének a fele, ez kB 15 millió Ft.

2021. dec. 18. 23:52
 1/10 A kérdező kommentje:
A mostani lakás is az én nevemen van, de a házasság után vettük a régi lakásom eladásával és a szüleimtől kapott 5 millió ftal.
2021. dec. 18. 23:53
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1.) Semmilyen szerződést nem lehet kötni, ha egyik fél nem járul hozzá.

2.) Ha az új lakást kizárólag a házasság előtt meglévő lakásod eladásából és a szüleidtől kapott ajándékból vetted, akkor (mivel mindkettő különvagyonnak számít) az új lakás is a te külön vagyonod, váláskor nem feleződik.

(Viszont amennyiben ezen felül még kellett hozzáadni, úgy a hozzáadott érték felének arányában a feleségnek is lehet tulajdonjoga.)

2021. dec. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

Hogyhogy kellene ?


Amugy ez ilyen. Hazassag alatt szerzett vagyon közös, jogosan kérné. Abba ne menjünk bele, hogy nem lenne túl etikus, de ez van. A házasságkötés nem egy salátapapír.

2021. dec. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Én se vagyok ügyvéd, de szerintem a 2-esnek van igaza. Menj el egy ügyvédhez. És gondolkozz el a házasságodon, vajon miért nem akar szerződést a nő?
2021. dec. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjél ügyvédhez, az 5 milla ha nem utalással volt, akkor az baj, ott eshetsz pofára. De hogy az előző lakásod értéke benne van, az a tied marad. Nem tudom minek vesztek el ilyen nőket akiktől félni kell, hogy átver. Ha itt tartasz vele, akkor ne csinálj neki gyereket, amíg alá nem írja a szerződést, de amúgy se. Fordulj ügyvédhez.
2021. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3 vagyok, igazatok van, hulyeseget mondtam.
2021. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Semmi köze a lakáshoz! Különvagyonból lett vásárolva, ezèrt az új lakás is különvagyonnak minősül. Mi az, hogy kellene neki? Lòpikulát a seg....be! A lènyeg, hogy a te neveden van, maradjon is így! Eszedbe se jusson bármilyen tulajdonhányadot ráiratni, mert utólag neked kell bizonyítani a különvagyon jellegèt.
2021. dec. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utalással volt az 5 millió Ft is és az előző lakásomról is ott van az adásvételi. Van autónk is, nem nagy érték 1 m Ft kB, de abba sem szállt bele, külön számlán vagyunk, rezsit mindig én fizetem meg nagyrészt amire költünk azt is, amikor a mostani lakást megvettük ki tudta volna fizetni a különbözetet, mert az ő béréből nem nagyon költöttünk inkább csak gyűlt a számláján (nem tudom mennyi van rajta, pár m Ft, nem mondja meg) , de nem akarta, a lakásban volt felújítás kB 2 m Ft azt kifizette, azt az összeget vissza is tudom neki adni.
2021. dec. 19. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem semmi..
2021. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.


Ez alapjan a lakas csak a tied, az auto illetve mindkettotok sporolt penze pedig felezodik, nincs olyan , hogy o (vagy te) “nem akarja elarulni mennyi”.

A lakasba belerakott penzt nem kell visszaadni, ha valoban csak felujitasrol van szo, ezt ertekmegorzo befektetesnek hivjak. (Ha erteknoveles lett volna, azaz pl. uj szobavol bovitette volna, vagy komfort-valtozas lett volna, azaz pl. uj furdoszobat alakittatott kk, akkor jogosan jarna neki az alapjan bizonyos ertek.)


Es nyilvan ettol szabadon elterhettek kozos megegyezessel, azaz pl. auto kerulhetne a te nevedre, es akkor neki jar 500.00 forinttal tobb keszpenz, stb.

De a lenyeg, hogy torvenyileg a kulonvagyonnak szamito lakasodon kivul (illetve akkor meglevo, bizonyithato megtakaritasokon kivul) minden mas 50-50%-ban osztoztok, azaz a hazassagban szerzett vagyon (kiveve ajandek es oroklos) kozos, es innentol mindegy, hogy ki mennyit keresett-koltott-rakott felre.

2021. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!