Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg lehet élni 66500 ft-ból...

Meg lehet élni 66500 ft-ból havonta?

Figyelt kérdés
Ugyebár nettóban ennyi a közmunkás bér, ha valaki nem jogosult adókedvezményekre, nincsenek gyerekei. Elég ez a pénz valamire? Szerintem ez még mindig nagyon kevés, pont fele a minimálbérnek.

2021. dec. 22. 12:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Arról nem is beszélve, hogy az egyén és a gazdaság számára is érdek, hogy magasabb hozzáadott értékű munkát végezzenek"

Ezzel azért vitatkoznék. Az egyén számára igen, de jelenleg a munkaerőpiacon nagy hiány van betanított munkásból (olyanból, aki akar is dolgozni és nem alkesz), tehát a társadalom számára kimondottan előnyös lenne, ha valaki (olcsón) elmenne betanított munkásnak.

2021. dec. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

11#

A betanított munka hosszú távon nem perspektíva. Lehet, hogy most éppen hiány van a munkaerőpiacon operátorokból, de ez a legbizonytalanabb munkakör. Sok esetben kölcsönzött munkaerővel oldják meg a gyárak ezt a kérdést és őket a legkönnyebb elküldeni, ha nincs elég megrendelés. Sokszor hosszú távú szerződést sem kapnak. Lehet, hogy valaki pár hónapig nyomja a soron, azután kirakják és visszamehet (jobb esetben) közfoglalkoztatásba. Mindenképpen a piacképes szakma, végzettség megszerzése lenne a fontos. Igaz egy 50+ -os, aluliskolázott emberrel már nem nagyon lehet mit kezdeni.

2022. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben iskolázatlan emberek dolgoznak kozmunkan. Van akinek így kényelmes ,mert a párja máshol van jól keres. Eltud mellette menni feketén ide oda dolgozni, nem kell megszakadni mondhatni ingyen pénz. És van aki átmenetileg nem tud mást vállalni egyéb okok miatt. Mint pl én is. Nem vagyok roma,nem vagyok alul iskolázott, rendezett életünk van szép helyen lakunk ,de egyelőre míg kicsik a gyerekek és a férjem a család fenntartó ,addig nekem ez jutott. Nem voltam köteles vállalni, de jól esett vissza menni dolgozni,és a gyerekeket ,háztartást is kényelmesen eltudom látni. Én nem utcán vagyok ,azért jobb helyem van annál. Sokan nem dolgoznak ,én bejárok rendesen napi 6 órát dolgozom. Persze nem szeretnék még évekig ebben maradni, így képzést végzek ,hogy szerezzek egy új szakmát amiből úgy gondolom meg is lehet végre élni.amint felépítem életem ezen részét dobbantok a közmunkából. Egyelőre nagyon jó, hogy van ,így ebből finanszírozom a képzést ,és tudok némi induló tőkét is félre rakni. Majd ha úgy látom ,h most már oké lesz a dolog kimerek lépni a közmunkából. Csak mondjuk nagyjából 10 település munkásaira jut egy ilyen mint én.
2022. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!