Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a bitcoin be fog bukni?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek hozzá, de látom, hogy mennyi ember használja, már több helyen is láttam, hogy lehet venni, én csak azt látom, hogy egyre-egyre híresebb. Mi történhetne, ami miatt mégis bebukik?

2021. dec. 25. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
Sokan vettek az igaz, de még érezhető hasznot kevesen láttak belőle.
2021. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Pontosabban: nagy a hírverés körülötte.

Bitcoint jelenleg kizárólag azért vesznek emberek, mert remélik, hogy el lehet adni drágábban. Másra használhatatlan, emiatt nyilván kell neki a hírverés, mert ha egyszer csak senki nem fogja megvenni, akkor a már megvett coinok hirtelen nem fognak érni egy fabatkát sem.

Ezért gondolják sokan, hogy be fog dőlni, mert önmagában használhatatlan.

2021. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Eddig volt egy jó felfutas. Most ott tartunk, hogy banyaszni már nem annyira nyereséges.

Realizálni kell a hasznot, így nyomja mindenki, hogy mekkora üzlet.


Amikor már minden luzer vett valamennyit a kis pénzéből, a nagy halak már rég kiszalltak belőle.


És akkor majd ott fog állni mindenki egy használhatatlan valamivel, amit vagy elad kis bukoval, vagy őrizget reménykedve az árfolyam kedvező alakulasaban.


Most kiszallo van, nem beszallo.

2021. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Mert nem értenek hozzá, mint pl az első 3 válaszoló.
2021. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 SIDLER22 ***** válasza:
43%

Technikailag egy elég elavult rendszere van. Lassú az utalás. És a termelése sem PoS alapú hanem elég hardver igényes. Ami engem személy szerint azért háborít fel mert ha PoS rendszert használnának a Bitcoinhoz (amit persze nem lehet) akkor ezt a sok teljesítményt értelmetlen SHA256-os hash generálás helyett mondjuk fordíthatnánk a tudományra.

Lásd: [link]

Persze sokkal kevesebb kártyát állítanának be Foldingolásra mint Bitcoin termelésre, de talán lenne valami hatása.

2021. dec. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
35%
Már most is bukó, még akkor is, ha sok lúzer lepontozza az ilyen válaszokat dedós kis bosszúból :)
2021. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Ha kicsit utananezel a banyaszatnak eleg hamar megerted hogy miert nem fog soha bebukni
2021. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jól gondolom, hogy akik úgy gondolják, hogy bebukik, azok nem hiszik, hogy a jövőben a crypto valuta felváltja a többi fizetőeszközt? Mivel most a bitcoin a legismertebb, legelterjedtebb, ezért az a legvalószínűbb, hogy ez lesz az, nem? Vagy most hülyeséget mondok? Még csak nem rég kezdtem el utánanézni.
2021. dec. 25. 21:49
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, most nagyon úgy néz ki, hogy a crypto a jöő fizetőeszköze és el fog terjedni szélesebb körben is, de azért az nem garantálható szerintem, hogy a BTC lesz a széles körben alkalmazott valuta. Már csak gyakorlati szempontból sem. A technológiára sokan utaltak már, én mondok még egy példát. Ha BTC-vel kellene mostani árfolyamon megvenni egy doboz gyufát, akkor igen könnyen el lehetne számolni a tizedesjegyeket, a mindennapokban gyakorlatilag csak törtrésszel fizetnél mindig. Persze ettől még jöhetne egy BTC "váltópénz" akár, vagy egy olyan új coin, ami sokkal jobban használható a gyakorlatban, ezt nem lehet tudni
2021. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem valószínű, hogy felváltja a jelenlegi fizetőeszközöket a BTC.


Ez senkinek sem áll érdekében. Se az államoknak, se a pénzügyi rendszert működtető vállalatoknak.

2021. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!