Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ügyfélkapun van lehetőség...

Ügyfélkapun van lehetőség megtekinteni, hogy milyen ingatlanok vannak a nevem alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Még egy jó 15 évvel ezelőtt több telek is a nevemre lett írva, de ezeknek a papírjai elkeveredtek az idők folyamán.

Itthonról ellenőrizhető ügyfélkapun keresztül, hogy milyen helyrajzi számú telkek vannak a nevem alatt? Vagy ehhez mindenképpen földhivatalhoz kell fordulni?


Köszönöm előre is!



2022. jan. 1. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen.
2022. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen
2022. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
2022. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos sem a helyrajzi számot sem a települést nem tudom már így 15 távlatából (én csak papíron vagyok a tulaj). Ezek nélkül pedig nem enged keresni. :/
2022. jan. 1. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Mi az, hogy papíron vagy tulaj?
2022. jan. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Név alapján nincs jogosultságod az ingatlan-nyilvántartásban keresni. Azt csak és kizárólag személyesen tudod intézni úgy, hogy igazolod magad. Ráadásul csak a saját ingatlanjaidat kérheted így le, tehát ha arra lennél kíváncsi, a szomszédnak mennyi ingatlana van, azt nem fogják teljesíteni. Ilyen jellegű lekérdezési joguk kizárólag végrehajtási joggal rendelkező szerveknek van, mint például a NAV, ÖBV stb. (vagyonfeltárás).
2022. jan. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Csak a saját nevem alatt lévő tulajdonokat szeretném megtudni, másoké nem foglalkoztat jelen esetben. :) Akkor kérek időpontot a földhivatalban.


"Mi az, hogy papíron vagy tulaj?" - Csak a nevemre lett írva, de más családtag használta a telket. Ezért sem tudom már pontosan a címeket. :)

2022. jan. 2. 09:28
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

"Csak a nevemre lett írva, de más családtag használta a telket."


Attól még Te vagy a tulajdonosa. Nem csak papíron. :)


Annak, aki használja a telket, lehet, hogy haszonélvezeti joga van rajta. Azt megtudod a tulajdoni lapról is.


"Csak a nevemre lett írva"

Azért ez nem így működik. Oda személyesen kellettél Te is. Az embernek nem írnak csak úgy a nevére ingatlanokat. Még ha ajándékba kapja, akkor sem. Mert még ilyen esetben is nyilatkoznia kell írásban arról, hogy az ajándékot elfogadja, csak akkor kerül a tulajdonába.

2022. jan. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!