Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogszerű,hogy hívogatnak?

Jogszerű,hogy hívogatnak?

Figyelt kérdés
Napi szinten hívogatják a vezetékes telefonunkat (már nem használjuk, csak be van még kötve) marketing célú megkeresésekkel. Név szerint keresnek, azzal,hogy hozzájárultunk. Kb 15 évvel ezelőtti,ha nem régebbi telefonkönyvnél történt talán a hozzájárulás,de azóta nem változtak az adatvédelmi törvények? Szabályos,hogy keresnek?

#törvény #marketing #jogszabály #hozzájárulás #adatvédelmi törvények #marketing célú megkeresés
2022. jan. 7. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint bármikor kérheted, hogy töröljenek a nyilvántartásukból.
2022. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem szabályos.
2022. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 kérem is,de másik számról másik cég hív 1 hét múlva...
2022. jan. 7. 12:42
 4/8 BeefEater ***** válasza:
80%

Olvasd el ezt: [link]


A lényeg, hogy amit csinálnak egy évig tartó szabadságvesztéssel büntethető. Hívd fel erre a figyelmüket és kezdd el elkérni a hívó személyes adatait a rendőrségi feljelentéshez.

Engem soha többet nem hívott vissza senki ilyen.

2022. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 BeefEater ***** válasza:
100%

Ezt elfelejtettem:

A másik megoldás, hogy húzd az idejüket. Ha van időd, tegyél úgy, mintha érdekelne, hadd beszéljenek. Ezek mindig jutalékos rendszerben vannak, gyakorlatilag ezzel a fizetését csökkented. Egyszer egy TV szolgáltató hívott kéretlenül, de csak akkorra jöttek rá, hogy szivatom őket, mire háromszor felsoroltattam velük mind a 100 csatornát a legnagyobb csomagban. Ők sem hívtak többször.

2022. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen sokféle „kihagyhatatlan” ajánlattal kerestek.

Ott volt a telefon mellett a törvényi részlet, arra hivatkozva nyomatékosan kértem a nyilvántartásukból való törlést, és kijelentettem, hogy ha nem tesznek eleget neki, akkor élek a törvény biztosította további jogaimmal. Persze, jött újabb és újabb hívás, azt se tudhattam, hogy ugyanaz-e a hívó megbízója; meg hát a számot sem tudtam, mert rejtett szám(ok)ról hívogattak.

Aztán elkezdtem nem fogadni a hívást, de ezzel csak szaporodtak, mert sokszor próbálkoztak.

Aztán és is elkezdtem többféle szerepjátékkal szívatni őket, de annak se lett csökkentő hatása.

Múlt nyáron elkezdtem, hogy fogadtam a hívást, nem szóltam bele, és mivel bázisállomásos, mobiltelefon méretű hordozható készülék, elvittem valahova, otthagytam, aztán 20-25 perc után, vagy később visszamentem és bontottam a hívást; nyilván már nem volt vonalban a hívó. A közbeni elérhetetlenség nem okozott gondot, mert nekünk is csak díjcsökkentő tényezőként van, hogy meglegyen a net+TV+vezetékes telefon előfizetés hármas; illetve szoktunk róla hívni az ingyenes összeg erejéig. Néhány alkalom után abbamaradtak a hívások; lehet, hogy végleg, mert féléve egy sem volt. (Eleinte időnként mobilról még rá is hívtam a telefonra, azt hittem, nem működik.) A tapasztalat alapján úgy gondolom, hogy közös adatbázisból dolgozhatnak; mindenesetre, törvény ide, törvény oda, önként húzhattak ki belőle, mint érdemtelent. Nem állíthatom, hogy hiányoznak.

2022. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a mobilszámom derült így ki valakik számára, elkezdtek hívogatni minden hülyeség miatt, én meg válaszolni szoktam, hogy ne haragudjon, nem érek rá, dolgozom. Mikor hívhat? Este 6 után. Talán 10-ből egy volt, amelyik tényleg hívott 6 után, nem vettem fel. Szépen lassan elkoptak. (Le is kopogom. )
2022. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felveszed bemutatkozik rákérdez te vagy e XY erre tagadsz és megkérdezed honnan tudják ezt a fedett BM ügyészségi titkos számot ? Erre 3szor keritettem sort , soha hem csengettek .
2022. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!