Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mely dolgokból érdemes nagy...

Mely dolgokból érdemes nagy kiszerelést venni, akár 10 évre előre is? (infláció ellen)

Figyelt kérdés

2022. jan. 9. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés a tárolás.

Ha van helyed ahol tudsz tárolni és ez nem költség és nem is veszteség neked akkor megéri készleteket felhalmozni.


Ez viszont igen ritka állapot.


Vehetsz pl WC papírt, de annak a tárolása sok helyet igényel.

2022. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10 évre előre semmit. Mi néhány konzervből meg liszt/cukor-szerű dolgokból szoktunk venni többet (értsd, nem 1-1 kilókat, hanem kartont/tálcát). De szerintem többet nem érdemes, pláne ha az a célod, hogy kicselezd az inflációt. 10 évre előre vehetsz te tampont, vécépapírt, bármilyen nem romlandó dolgot, viszont ebbe olyan mennyiségű pénzed állna, hogy ha azt okosan befekteted, akkor az így "kikerült" inflációnak a többszörösét tudnád megcsinálni.
2022. jan. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lakas/haz, barmi ingatlan.


Eleg nagy tudatlansagra vall ha pld 10 evre elore szeretnel venni sot, lisztet cukrot vagy barmi mas elelmiszert vagy haztartasi kelleket. 1 negyzetmeter lakas ara kb 500-1m forint, kb 5-10 szazalekkal ki lehet egy lakast adni. Szoval negyzetmeterenkent 2.5-5000 forintot vesztel havonta ha tarolasra hasznalod. ( Pld felesleges szobat ki lehet adni berbe az helyett hogy tarolot csinalj belole)


Tedd be s&p500-ba... Hidd el kevesebbet vesztel vele 10 even mintha valami szart vennel amit megragnak a patkányok...

2022. jan. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha s&p500 nem tetszik, akkor vehetsz buza derivativat, vagy lent vagy barmi mast...
2022. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
csak vásárolni tudok vele supermarketben
2022. jan. 9. 12:08
 6/7 A kérdező kommentje:
ja és nem kell lenézni, én is pénzügyire jártam, kösz
2022. jan. 9. 12:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Aranyat
2022. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!