Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Másfél év alatt ennyit tudtam...

Másfél év alatt ennyit tudtam megtakarítani. Valaha merhetek drága hobbiró álmodni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, bő két és fél éve dolgozom, amiből fél évet voltam kényszerpihenőn a koronavírus beköszöntekor. Akkor fél év alatt gyűjtöttem durván 600 ezer forintot, amit a szüleim kipótoltak, így vettem egy autót.

Aztán most másfél éve dolgozok megint, ez idő alatt majdnem másfél milliót sikerült megtakarítanom, úgy, hogy sokat nem költök. Javarészt az autó fenntartása és a barátnő úgy en bloc amire költök.

Vannak olyan vágyaim, hogy szeretnék venni egy gokartot, ami ugye nem olcsó, (1.500-2.000 € környékén mozognak + utánfutó hozzá stb.) így nem tudom van-e értelme ilyen álmokat dédelgetni, ha valószínűleg soha nem leszek milliomos... S ha csak így haladok, egyhamar nem lesz fölös 1 millióm ilyesmikre.

Kíváncsi lennék a véleményekre, hogy ki-mi szerint gazdálkodik és tervez majd költ úgymond "fölösleges" dolgokra.



2022. jan. 10. 20:55
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Hobbiról*
2022. jan. 10. 20:55
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen jó kezdésnek a havi százas. Én befektetném a helyedben, megfialtatnám, aztán a nyereségből mehet a költekezés. Hajrá, mester!
2022. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ennek utána szeretnék nézni, hogy mibe és hogyan lehetne befektetni okosan, mert sajnos semmit sem értek a pénzügyekhez.
2022. jan. 10. 20:59
 4/24 anonim ***** válasza:
3%
Vegyél valami cryptot. Most elég jó áron vehetsz.
2022. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

"Én befektetném a helyedben, megfialtatnám, aztán a nyereségből mehet a költekezés. Hajrá, mester!"


Ja, mert ez pont ennyire egyszerű. Nesze semmi fogd meg jól.

2022. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Szép, csak ugye közben a szüleid eltartanak…


És ne vegyél kriptót, mert bukni fogsz rajta.

2022. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%

Pontosan ennyire egyszerű. Ha havi százas meg tud takarítani, akkor egyértelműen van fegyelme a dolgokhoz. Ha még nem ért a penzugyekhez, akkor egy kis tanulás, utánajárás csodákra képes.

Nyilván nem fogom leirni neki, hogy pontosan mibe fektessen. De elindulhat egy úton.

A nesze semmi fog meg jól inkább a te kommented, 5ös.

2022. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog bukni a kriptón, ha ésszel csinálja.
2022. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltunk a szüleimmel, hogy ne szokjam ezt meg, hogy eltartanak és tényleg az összes pénzből magam gazdálkodjak, így mindenen felül az első, hogy 30-31 ezer forintot hazaadok a szüleimnek. Míg albérletben éltem azalatt a fél év alatt, addig nyilván azt én fizettem.
2022. jan. 10. 21:11
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Hagyjuk már ezt a kripto szarságot, óriási kockázata van. Egy fiatal, pénzügyekhez nem értő, kis tőkével NE fektessen óriási kockázatú szarokba.

Állampapír biztos hozammal meg egy értékpapírszámla portfólió max közepes kockázattal.

2022. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!