Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más is úgy érzi, hogy ebben...

Más is úgy érzi, hogy ebben az országban a gyermektelen felnőttek járnak a mindig rosszul?

Figyelt kérdés
25 már elmúltam, gyermekem egyelőre nincs. Dolgozom keményen és tovább tanulok egyetemen. De nehezen megy az előrelépés (szerintem saját házam sose lesz)... Az állami kedvezmények meg már vagy még nem érintenek. Más is érez hasonlóan?

2022. jan. 10. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
De legalább nem vagy eladósodva 80 éves korodig. Inkább a lassú előrelépkedés, mint az évtizedes adósság.
2022. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Az a helyzet, hogy régen sok pénzbe került a gyereknevelés. Most nagyjából eljutottunk arra a szintre, hogy ha minden kedvezményt igénybe tudsz venni, akkor "ingyen van" 3 gyerek felnevelése átlagos színvonalon. Tehát szigarúan véve azonos bruttó jövedelem mellett nem élsz rosszabb színvonalon gyerek nélkül sem, mint egy 2-3 gyerekes család. Ettől függetlenül pszichológiailag valóban nagyon szar érzés ezt átélni.
2022. jan. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Mi gyerektelenek csak másodfokú állampolgárok vagyunk sajnos.
2022. jan. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Az összes családtámogatás egy adó, amit a gyermektelenek fizegnek meg. Én gyermekesként is igazságtalannak és kontraproduktívnak érzem. (Szerintem akkor vállal az ember gyereket, ha megteremtette az anyagi feltételeit, és nem azért vállal, hogy meg tudjon élni).
2022. jan. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Igen, a gyermektelenseg nem tamogatott. Ebben semmi kulonos nincs...
2022. jan. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
2-es full ostoba. Látszik, hogy hülye vagy a gyerekneveléshez, pénzügyi ismeretekhez.
2022. jan. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Igen, eólunj húzzák le az utolsó bőrt is. Többszörösen adózunk a gyerekesek javára, csak így nekünj soha sem lesz gyerekünk. Minden támogatást ők kapnak meg és ez nagyon igazságtalan. Adóvisszaigénylés, ingyenhitel lakásra, kocsira, plusz szabadságok, a havi járadékokról meg az ingyen iskola, ingyenorvos, ingyentankönyvről nem beszélve.

Az én szüleimnek még foglalkozniuk kellett a taníttatásommal meg az anyagi feltételek megteremtésével, sőt anyámat nem is vette vissz a munkahelye szülés után. Ma bezzeg én szívok az összes gyerekes kollegával, mert vagy az extra szabadságait tölti vagy táppénzen van a gyerekkel, ünnepekkor persze nem hajlandó dolgozni, "mert a gyerek", mintha nekünk azért nem lenne családunk. Egy fillér támogatást nem adnék nekik, csak családi pótlékot.

2022. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen, egyértelműen sajnos.
2022. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Dolgozz, tanulj és menj ki. Én is ezen vagyok. Persze rohdat szemetek leszünk, mert fogy a magyar, elmennék a fiatalok blablabla. Vajon miért? Maradjak itthon 30 év hitellel vagy egy életen át tartó albérletben?

Kösz nem

2022. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!