Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A főnökömnek kötelező kifizetnie?

A főnökömnek kötelező kifizetnie?

Figyelt kérdés

Nos, mivel ugye behozták ezt a törvényt, hogy a 25 éven aluliak adómentesek, ezáltal a fizetés is "több" lesz valamennyivel.

Levelet is kaptunk erről. Az én helyzetem az, hogy mivel egy igen ismert és nagy cégnél dolgozok, bár egy másik szervezet által, és elég alacsony a bér, amivel be vagyok jelentve. Beszéltem a főnökömmel,hogy akkor ez miatt a fizetésem több lesz, ugye? Erre azt válaszolta,hogy miért lenne több, ez csak nekik jobb, hogy nem kell utánam fizetniük.

Erre valakinek valami ötlet,hogy mit csináljak ezzel kapcsolatban?



2022. jan. 11. 09:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Átakar baxni.
2022. jan. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

"ez csak nekik jobb, hogy nem kell utánam fizetniük."


Az adót eddig sem a munkaadó fizette. vagy igen?

2022. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
A cég nem fizet ki többet, mint eddig. Neked lesz több a nettód, mivel nem kell az SZJA-t befizetni. Tehát: a munkáltatód többet utal neked és kevesebbet a NAV-nak, de az összeg ugyanannyi marad.
2022. jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Komolyan lassan már valami internetes szégyenfalat lehetne alapítani az ilyen cégekre akik el akarják sunnyogni vagy saját zsebre vágni a 25 év alattiaknak járó plusszt.
2022. jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Kötelező fizetni ez neked jár neki semmi köze hozzá.
2022. jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

Azért a munkavállalók is megérnek egy misét, akik annyira sügérek, hogy egyáltalán nincsenek képben azzal, hogy az ő fizetésükből mi merre vonódik le. Ha tudná, simán szamonkérheti a munkaltatót.


Hidd el, csak azt bassz*k at, aki engedi.

2022. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
kicsit keményebben el kel beszélgetni a főnökkel.
2022. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
18.-án jár le a próbaidőm, sajnos addig nem igazán tudok vele "keményebben" beszélgetni. Ha nem tetszik neki valami,ami természetesen nekem szúrja a szemem, akkor úgyis repíteni fog.
2022. jan. 11. 11:04
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Akit kérdeztél az az ügyvezető/tulajdonos? Mert ha csak valami kisfőnök akkor annak se ismerete, se ráhatása nincs a pénügyekre, lehet rosszul gondolja, vagy maga se tudja.


Az szja -t a bruttó bérből vonják le mielőtt neked kifizetik, nyilván ha nem vonnak le akkor többet kapsz.


Ha ők ezt úgy gondolják, hogy csökkentik a fizetésed és ugyanannyi fog maradni mint eddig akkor még a próbaidő vége előtt mondj fel.

2022. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
bruttó 147 ezerrel vagyok bejelentve... De kézhez 226 ezret kapok. Szóval az elszámolást sem értem.
2022. jan. 11. 11:34
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!