Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bankszámlámon lévő pénzt...

A bankszámlámon lévő pénzt hogy tudom a legkönnyeben átváltani euróba?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok, de van félmillió forintom diákmunkából az OTP-s számlámon. Hogy tudok ebből a leggazdaságosabban eurót csinálni?

2022. jan. 14. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Legkönnyebben úgy, hogy nyitsz egy eurós devizaszámlát az OTPnél és az egész forintot átutalod oda. A bank meg átváltja neked az épp aktuális deviza váltási árfolyamon. Arra készülj, hogy nem legjobb árfolyamot fogja adni neked.


Legolcsóbban meg úgy, hogy átváltod a Revoluton. A Revolut középárfolyamon vát. Havi 350.000 forintig ingyenes, 350 felet 0,5%.

2022. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az OTP-s devizaszámla milyen költségekkel jár?


Ez a Revolut ez mi? Még sosem hallottam róla.

2022. jan. 14. 10:10
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Passz. Pár száz forint/hó számlavezetési költsége biztos van havonta.

Az otp oldala szerint 500ezer forintra ma 1396,56€-t kapsz, ha számlák közt váltod.


2. Applikáció. Ha 18 felett vagy használhatod. Az én appom szerint a Revolut 1403,90€-t ad ma 500ezer forintért.

2022. jan. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!


És akkor csak annyi a dolgom, hogy nyitok egy relvolute számlát, oda az otp-s számlámról átutalom a forintot és ott átváltom euróba? Utána hagyhatom csak úgy állni euróban a revolute számlán, nem lesz abból plusz költségem? Szerintem két-három évig biztos nem lesz rá szükségem.


(Nagyon durva amúgy, hogy 12. osztályba járok, de soha, egyetlen egyszer sem jöttek szóba az ilyen pénzügyi témák nálunk...)

2022. jan. 14. 10:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 18 év felett vagy vagy akkor nyithatsz.

Letöltöd az appot. És ott lépésről lépésre leírja hogyan tudod megnyitni.


Ha kész akkor feltöltöd ide az 500e forintot. Nem kell átutalnod. Ha van otp-s kártyád akkor azzal feltöltöd rá. Bankkártyás vásárlásnak számít. Ingyenes. Banki utalásnak meg van díja. Ha ott a pénz, akkor ott átváltod euróra.

Szombat-vasárnap asszem kicsit rosszabbul vált.


Ha nincs rá szükséged 2-3 évig tedd be az eurót PMEÁP-ba. Kapsz rá egy kis kamatot. Van 3 éves PMEÁP is. Erre az 1400 euróra kapsz félévente kb 10-15 eurót. Nem sok pénz. De legalább kapsz valamit. Számlán nem fog kamatozni

Webkincstáros számla vezetése ingyenes. Semmi díja, semmi költsége.

[link]

Itt vannak hol tudsz nyitni ilyet.

2022. jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A revolutnak olvass utána mielőtt komolyabb összeget utalsz át rá !

Én nem bízom bennük. Elég sor rémtörténetet olvasni a neten zárolt számlákról, tehetetlen ügyfelekről.

2022. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Revolutnak van litván banki engedélye. Az ott tárolt összegekre ugyanúgy 100.000 eurós betétbiztosítás vonatkozik mint a magyar OTPnél, az osztrák Ersténél, vagy az olasz UniCreditnél vagy a spanyol Santandernél.


2. A Revolut ha zárol egy számlát az ott tárolt összeget elutalja az ügyfél által megadott számlára. A zárolás úgy történik, hogy küld egy üzenetet hogy továbbiakban nem áll módjukban szolgáltatást nyújtani. Adjon meg egy számlaszámot ahova az egyenlegét elutalhatják.


3. Általában azért zárol egy számlát mert az ott folytatott tevékenység ellentétes a szabályzattal. Az egyik a pénzmosás. Nem tudja igazolni a pénz eredetét. A másik a deviza váltogatás. Vesz-elad, vesz-elad. A Revolut nem devizakereskedő platform. Ez a két leggyakoribb ok. Illetve ha valaki hamis adattal nyit számlát.

2022. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Legyen sok szerencséd.

2022. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha csak hagyom állni euroban revoluton, akkor is jól jövök ki a forint inflációja miatt, vagy nem?
2022. jan. 14. 12:02
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Egy tanács: OTP-nl soha semmilyen számlád ne legyen. Legszarabb bank, legkevésbé ügyfélbarát az összes magyarországi bank közül. Csak szívás van velük.
2022. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!