Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nőnek így az ingatlanára...

Miért nőnek így az ingatlanárak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Nos, van egy elméletem! Miszerint az ingatlangáraknak csökkeniük kellene! Miért? Azért mert népességfogyás van. Ha fogy a népesség akkor a régi ingatlanokat valakik öröklik. Ha valakik öröklik akkor egyre kevesebb ember birtokol egyre több ingatlant. Ha ez így van akkor nő a kínálat, egyre több ingatlan lesz eladó. Ha nő a kínálat akkor túlkínálat lesz. Ha pedig túlkinálat akkor az árcsökkenést kéne, hogy hozzon!

Nem jól gondolom?

Ennek ellenére folyamatosan emelkednek a lakásárak! De miért??



2022. jan. 15. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem mindenhol emelkednek az ingatlan árak. Vagy nem annyira gyors ütemben. Kelet Mo-ról próbálnak nyugatabbra vándorolni az emberek, ha ott meghal a nagyi nem lesz olcsóbb a ház.
2022. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az egy dolog hogy népességfogyás van, de attól még bizonyos régiókban (pl. főváros és aglomerációja, osztrák határ környéke) nő a népesség, mert sokan költöznek oda. Lehet hogy egy szabolcsi vagy borsodi zsákfalu népessége csökken, csak mivel ott tizedannyiba kerül egy ingatlan mint a fővárosban, így annak nagy hatása az országos átlagra nem lesz.
2022. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Én keleten lakom fővárostól kb 100 km re . Tudom nem sokat ér amit mondok mert valaki vagy elhiszi vagy sem. Itt többségben 1 öreg néni vagy bácsi birtokol 1 ingatlant. Feleség férj meghalt így egyedül maradtak. 3 millióért már kapsz házat. Nagyon sok a lerobbant idős ember. Szegényeket sajnálom. Az idő senkit sem kímél. Ahogy öregszünk úgy gyengülünk.
2022. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Munka az nulla itt. Előző vagyok. Ingatlanokat eladni nagyon nehéz. Sajnos nem tehetem meg,hogy elmenjek mert a fővárosi ingatlanok ,de a pest megyeiek főleg a nyugat M.O többségén magasak az árak. 3 millióért hol kapnék lakást házat. Sehol szerintem.
2022. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
A kínai pénzes befektetők is hajtják fel az árakat. Beköltözni sosem fognak, max airbnb-n kiadni. A kínai befektetők népessége pedig nem csökken, hanem tömegesen nő.
2022. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám, hogy bárhol is nő a népesség mivel Bp-n pl. 1980-ban volt 2.1m fő most meg van 1.8m! Ahogy nézegettem a wikipédiát egyedül Győrben nőtt a lakosság az elmúlt 40 évben!
2022. jan. 15. 22:25
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Ötös én kitiltanám az országból a külföldi befektetőket. El lehetetlenítik a magyar lakosságot főleg a fiatalokat a jobb élet reményétől . Sok sok munka hol van ? Ott ahol arany árban vannak az ingatlanok.
2022. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem jól gondolod.

Attól, hogy egyre kevesebb ember birtokolja, attól nem feltétlenül lesz több a kínálat az eladási oldalon, mert nem mindenki akarja eladni.

Amit kiad a tulaj az nem nyomja le az eladási árakat.


Másik meg, amit írtak, hogy területileg nem egyenletes az eloszlás.

Nagymamám háza 1millióért lett eladva egy kis faluban pár éve.


Bárki vehet 1-2-3 millióért ilyen házakat szerte az országban, van belőlük dögivel. Csak azokra meg kereslet nincs.


Tehát egyszerre van a piac egyik szegmensén túlkínálat, míg a másik szegmensben meg túlkereslet.


Mire van igény? A modern ingatlanokra, új építésű, szigetelt stb. A régi vackokra, amik esetleg még jó helyen is vannak, de rossz az elosztása, vagy sokat kell rá költeni, azokra meg kicsi az igény.

2022. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
#7 A Fidesz ezt nagyon elrontotta a letelepedési kötvénnyel. Bárki megvehette, korlátlanul vásárolhatnak annyi ingatlant, amennyit akarnak. 20000 Európán kívüli pénzes befektető már azt csinál az országban, amit akar...
2022. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

"Mire van igény? A modern ingatlanokra, új építésű, szigetelt stb. A régi vackokra, amik esetleg még jó helyen is vannak, de rossz az elosztása, vagy sokat kell rá költeni, azokra meg kicsi az igény."


Azért ezt nem mondanám, pest megyében még egy kisvárosban lévő lelakott kádár kockáért is iszonyat pénzt elkérnek.

2022. jan. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!