Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az építőipari lufi kipukkad...

Ha az építőipari lufi kipukkad, és válság lesz, az mit eredményez? - Olcsóbb lesz az építőanyag, vagy hiány lesz? A melósok ráérnek, vagy külföldre mennek? (Azt mondják olyan lesz mint 2008, de nem tudom akkor mi volt.)

Figyelt kérdés

Építkezni szeretnék - telek már megvan, idén intézném a papírmunkát, maga az építkezés ráérne 1 vagy 2 év múlva is, de kérdés, hogy érdemes-e várni?


Megnéztem pár építkezést, beszéltem pár szakemberrel, mindenki azt mondja, hogy nagy baj van, mert anyaghiány van, azaz rendelni kell az anyagot, és eszméletlenül drága (vas emelkedni fog, hungarocell nincs, kőzetgyapot nagyon megdrágult), és sokak szerint év végén bedől minden, és: "Olyan lesz mint 2008." (Válság, leáll minden, stb.)

Az akkori válságra nincs rálátásom, mert még suliba jártam, és nem volt ismerősöm aki akkor építkezett... Én akkor annyit láttam, hogy a svájcifrankos törlesztőrészletek brutálisan megemelkedtek, illetve sok "Skype apuka" külföldre ment dolgozni... de hogy hiánycikk volt-e, vagy mennyi volt az anyagár, azt nem érzékeltem.


Összegezve: Mi várható? Érdemes most belekezdeni az építkezésbe (annak ellenére, hogy drága), vagy inkább várjak 1-2 évet? (Na de mi van, ha nem lesz építőanyag, a melósok külföldre mennek, és leáll minden?)


2022. jan. 18. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol mondjak azt hogy olyan lesz mint 2008?? Negyed akkora kb a hitel allomany... Kicsit olvasni kene szakmai rovatokat, befektetesi podcastokat hallgatni...
2022. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az építőipari munkások mondták, hogy olyan lesz mint 2008 (a szigetelős, kőmúves, fuvaros, vas árus). Ne a hitelt nézzük. - Mi volt az alapanyaggal?
2022. jan. 18. 18:54
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Az alapanyag arak az inflacio miatt megy fel...
2022. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Infláció miatt? Ki mondta ezt a hülyeséget? :D A betonvas ára 1 év alatt a 3x-ra emelkedett, ez 300 %-os inflációt jelentene, és még a 7 % miatt is sírnak, pedig észre se venni :D
2022. jan. 18. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Huh baratom hat neked eleg alap szintrol kellene kezdeni a dolgokat... Olyan szinten fogalmad nincs semmirol hogy meg is ertem a felelmed :))
2022. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az inflációba nem számolják bele a vasat, azèrt 7%, nem 20 vagy ki tudja. Az infláció az, ha valaminek felmegy az ára, tehát kevesebbet èr a pènzed. Hogy a ksh statisztikát veszed alapul vagy a saját kosaradat, az a te dolgod.


Válság esetèn lesz alapanyag, hiszen beruházások állnak le. Melós is lesz, örül aki dolgozik. A kèrdès, hogy neked lesz-e melód? Biztos el akarsz-e költeni 70 milliót, mikor minden süllyed?


Nem azt mondom amúgy, hogy ez lesz, èn nem tudom csak az elvi kèrdèsedre válaszoltam. Lesz anyag ès melós.

2022. jan. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemi árcsökkenés nem lesz. Max megtorpan az áremelkedés. Szerintem.

Az infláció és egyéb folyamatok elviszik az esetleges árcsökkenést.

Azt meg fenntartásokkal kell kezelni, amit a szakmunkások/segédmunkások mondanak...

2022. jan. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!