Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A válság óta a lakás (al)...

A válság óta a lakás (al) bérleti díjak is csökkentek, nem csak az ingatlan árak? Kb. mennyivel?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azok nem annyira. Én legalábbis nem csökkentettem a lakásomét, mégis mindig ki tudom adni!
2010. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Indokolatlan lenne, hogy azok csökkenjenek, mikor a közüzemi díjak változatlanok, vagy nőnek...
2010. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha a bérleti díjban nincs benne a közüzemi díj, akkor igenis, csökkenhetnek. Annak a lakásnak, amit bérelek 7 éve, kétszer is csökkent már a bérleti díja, 10-10%-kal, legutóbb pont pár hónapja, amikor ki akartam költözni, a főbérlő meg nem tudta kiadni, és olcsóbban hirdette, mi meg megállapodtunk az olcsóbb árban (amire egyébként szintén alig volt jelentkező).


Alapvetően a lakásárak azért is csökkentek, mert a hitelek megdrágultak, ez önmagában nem befolyásolná a bérleti piac keresleti oldalát, viszont az embereknek átlagosan kisebb jövedelmük van, ezért a kereslet is csökken, tehát átlagosan olcsóbban lehet bérelni ingatlant.


Másrészt ha valaki befektetési céllal olcsóbban vesz ingatlant, mint korábban, akkor olcsóbban kiadni is megéri neki (egyrészt a hozam a befektetés arányában nem kevesebb, másrészt a nyereséget majd a nagyobb ingatlanár-növekedésben tudja realizálni, ami egy válságos időszakot követő fellendülésben szinte automatikusan bekövetkezik.)

2010. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!