Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örülnétek, ha Magyarországon...

Örülnétek, ha Magyarországon is euró lenne a pénznem, vagy jobban tetszik a forint?

Figyelt kérdés

2022. jan. 21. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem örülnék neki.
2022. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Nagy drágulás lenne hirtelen, amikor bevezetnék.

Görögországban is az volt a helyzet.

2022. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Inkabb akkor legyen bitcoin mint el salvadorban... Amugy nem tok mindegy mi a penznem :) az erteke nem attol fugg hogy az abc melyik betuibol all....
2022. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én összességében örülnék neki. Ami hiányozna, hogy szerintem a Forint bankjegyek sokkal szebbek az Eurónál, illetve nem tetszik, hogy az Euró címletei nem egyforma méretűek.

Ezeket leszámítva minden szempontból jobban járnánk.

2022. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
jó sok ember meglepődne, amikor megkapnák a havi 500 eurós "fizetésüket"
2022. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Valentino BROssi ***** válasza:
65%
Azért nem mindegy, hogy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét kell kimentenünk a pénzünkkel vagy egész Portugáliát és Spanyolországot. Az egész modern monetáris filozófia arra épít, hogy addig tud egy pénznem terjeszkedni amíg a jegybanki kamatpolitika összhangban tud lenni az adott területen zajló gazdasági trendekkel. Az euró övezetbe semmivel nem vagyunk jobban beágyazva, mint mondjuk a világgazdaságba - ilyen alapon akár rögtön USA dollárra is válthatnánk, az mégsem csak egy szaros kontinentális fizetőeszköz.
2022. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#4-es

Én is pont ezt gondolom, hogy sokkal szebb és egységes méretű a forint.

Meg mindent abba számolok, nehéz lenne átálni euróra.

2022. jan. 21. 16:56
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy minden megdragulna.
2022. jan. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!